FIFA 23 będzie ostatnią grą serii! Nie ma porozumienia!

O tym, że FIFA 23 może być ostatnią grą piłkarską od Electronic Arts pod tą nazwą, mówiło się już od kilku miesięcy. Spekulacje okazały się prawdą. EA nie dogadała się z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, co oznacza, że w przyszłym roku zobaczymy produkt pod zupełnie inną nazwą! To nie wszystko, ponieważ na rynku może pojawić się zupełnie inna gra!

To koniec! EA i FIFA nie doszły do porozumienia

Pierwsza gra piłkarska od Electronic Arts pojawiła się prawie 30 lat temu i od samego początku nosiła nazwę FIFA. Przez ten okres gry powstawały na licencji Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej i cieszyły się ogromną popularnością właściwie od samego początku produkowania serii. Wszystko ma jednak swój koniec.

Przeczytaj także: Cross-play trafi do gry FIFA 23?

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że EA i FIFA nie mogą dojść do porozumienia, czego efektem ma być brak przedłużenia umowy na produkowanie gry pod nazwą organizacji. Electronic Arts sugerowało stworzenie własnej gry piłkarskiej, jednak liczyło na dojście do porozumienia. Przeszkodą okazały się pieniądze, co chyba nikogo nie dziwi.

FIFA 23 będzie ostatnią w historii serii. EA pracuje nad swoją grą

Konflikt na linii EA – FIFA w ostatnim czasie mocno się zaostrzył i oba podmioty nie mogły dojść do porozumienia. Efektem tego jest koniec legendarnej serii piłkarskiej, jaką znamy. FIFA 23 będzie ostatnią grą od EA pod patronatem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Pierwszy raz od 30 lat na rynku nie pojawi się nowa FIFA.

fifa 23
Nadchodząca gra od EA będzie ostatnią stworzną na licencji FIFA. Fot. RealSport101

To jednak nie oznacza, że EA rezygnuje z kury znoszącej złote jajka. Wydawca planuje wydanie kolejnej gry piłkarskiej, która będzie następcą gry FIFA 23. Jednak nie będzie stworzona przy współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Elektronicy w ostatnim czasie zarejestrowali markę EA Sports FC, więc ta nazwa może sugerować tytuł pierwszej, niezależnej gry od amerykańskiego producenta.

Pozostaje jednak kwestia licencji na drużyny i zawodników.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj