Site icon MenWorld.pl

FIFY już nie będzie! EA nie zgadza się na żądania federacji FIFA!

Każdy z nas choć raz w swoim życiu grał w grę FIFA od EA. Pierwszy tytuł o tej nazwie pojawił się w 1994 roku i jak się okazuje, FIFA 22 może być ostatnią grą wydaną w kolaboracji EA z piłkarską federacją FIFA!

FIFA kończy współpracę z EA!

O tym, że EA może stracić prawa do wykorzystywania licencji FIFA, mówi się od jakiegoś czasu, ale teraz zdaje się, że sprawa ma się ku końcowi. Nie będzie to jednak rozwiązanie, które spodoba się kibicom i fanom gry piłkarskiej od EA, ponieważ współpraca między amerykańskim gigantem a piłkarską federacją dobiega końca.

Przeczytaj także: Tomasz Smokowski zastąpi Dariusza Szpakowskiego w FIFA 22!

Powód? Oczywiście, że pieniądze. FIFA chce od EA dostawać miliard dolarów co cztery lata w ramach opłaty za korzystanie z licencji. Takie informacje podał dziennik The New York Times. Oczywiście EA Sports nie zgodziło się na takie warunki i coraz prawdopodobniejszym scenariuszem jest to, że w FIFĘ od EA już nie zagramy!

Nowa gra na horyzoncie?

Okazuje się, że zerwanie współpracy pomiędzy FIFĄ a EA sprawiło, że federacja piłkarska myśli nad stworzeniem swojej własnej gry. Nie ma informacji, kto miałby ją stworzyć i czy rzeczywiście federacja zdecyduje się na taki krok. Federacja piłkarska ma w planach powiększenie portfolio swoich gier, co może oznaczać, że licencja FIFA zostanie przekazana większej ilości podmiotów.

Wydaje się jednak, że federacja piłkarska stoi tutaj na przegranej pozycji. To EA od lat tworzy grę piłkarską, która nie ma żadnego konkurenta. Ma fanów, wsparcie w piłkarzach i doświadczenie tworzeniu gie. Perspektywa walki o konsumenta z grą posiadającą wszelkie licencje, może wyjść na dobre tylko graczom. EA od lat nie wprowadza zmian, a taki ruch mógłby to wymusić.

Źródło: The New York Times

Exit mobile version