Film Death Stranding został oficjalnie potwierdzony i będzie kolejną produkcją opartą na grze, która w ostatnich dniach została ogłoszona. Hideo Kojima nie ukrywa swojej ekscytacji!

Film Death Stranding potwierdzony

W ostatnich dniach mieliśmy spory wysyp informacji na temat seriali opartych na popularnych grach wideo. Pierwszą informacją było potwierdzenie produkcji serialu God of War, który zostanie stworzony przez Amazona. Gigant e-commerce ma wyprodukować również serial oparty na popularnej grze Warhammer 40,000, w którym główną rolę zagra Henry Cavill.

Przeczytaj także: Serial Warhammer 40,000 powstanie! Gwiazdą Henry Cavill!

Teraz wiemy już, że powstanie również film Death Stranding. Serwis Deadline, Kojima Productions rozpoczął współpracę z Hammerstone Studios, na mocy której uniwersum gry stworzonej przez legendarnego, japońskiego projektanta gier, zostanie przeniesione na duży ekran.

Film Death Stranding powstanie! Kolejna gra dostanie ekranizację!
Film Death Stranding powstanie! Kolejna gra dostanie ekranizację!

Heido Kojima podekscytowany nową produkcją

Film Death Stranding co prawda pozostaje zagadką, ponieważ nie mamy żadnych informacji na temat tego, kto napisze scenariusz, ani kto zostanie reżyserem, ale wiemy, że Heido Kojima zostanie jednym z producentów filmów. Projektant gier nie ukrywa swojej ekscytacji związanej z filmem opartym na jego grze.

Wydaje się, że główna rola w filmie, jeśli scenariusz skupi się na historii opowiedzianej z gry, jest już osadzona. Tam głównego bohatera gra Norman Reedus, znany m.in. z serialu The Walking Dead. Być może w filmie zobaczymy jednak nowe postacie. To wyjaśni się w przyszłości.

Film Death Stranding powstanie! Kolejna gra dostanie ekranizację!
Czy Norman Reedus odegra główną rolę w filmie, tak jak to miało miejsce w przypadku gry?

Źródło: Deadline