Site icon MenWorld.pl

Final Fantasy 7 Rebirth nie trafi na PS4. Powód jest bardzo prosty

Jeśli jesteście posiadaczami konsoli PlayStation 4 i czekacie na Final Fantasy 7 Rebirth, to mamy dla was bardzo złą wiadomość. Square Enix zapowiedziało, że najnowsza odsłona kultowej serii trafi jedynie na konsole nowej generacji od Sony. PS4 jest po prostu za słabe.

PS4 za słabe na Final Fantasy 7 Rebirth

Fani serii Final Fantasy zacierają ręce, ponieważ w przyszłości będą mogli zagrać w Final Fantasy 7 Rebirth. Niestety, nie każdy będzie mógł w nią zagrać, chyba że akurat udało wam się kupić PlayStation 5. Gra będzie wyłączonym exclusivem na konsolę Sony najnowszej generacji, więc nie trafi na Xboxy i komputery PC. Przynajmniej na razie.

Final Fantasy 7 Rebirth
Final Fantasy 7 Rebirth nie trafi na PS4. Powód jest bardzo prosty

Przeczytaj także: Amazon Prime Day. Odbierz 30 gier za dramo z okazji wydarzenia!

W najnowszą odsłonę serii nie zagrają także posiadacze konsoli PlayStation 4. Yoshinori Kitase, producent tytułu wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla japońskiego serwisu Gamer. Jak podaje Kitase, konsola PS4 jest po prostu za słaba. Zbyt wolny dysk twardy nie pozwala na komfortową rozgrywkę, a gra będzie przecież oferować ogromny, otwarty świat.

Tytuł będzie trafi tylko na PlayStation 5

Konsola PlayStation 4 od dawna nie jest demonem prędkości. Stara generacja konsol wyposażona jest w wolny dysk, który w przypadku nowych gier jest kluczowym komponentem. Producent gry Final Fantasy 7 Rebirth powiedział, że głównym problemem były czasy ładowania gry, które po prostu były za długie. To oczywiście przenosiło się na komfort rozgrywki.

Dlatego też Final Fantasty 7 Rebirth trafi jedynie na konsole PlayStation 5, które wyposażone są w szybkie dyski SSD. Czasy ładowania na nowej generacji konsol wynoszą zaledwie kilka sekund. Rebirth to remake klasycznej wersji jRPG’a. Pierwsza część odsłony zebrała naprawdę dobre oceny (8,9/10 na Metacritcu), więc nadzieje co do kontynuacji są naprawdę wysokie.

FINAL FANTASY VII REBIRTH – First Look Trailer

Premiera gry została zaplanowana na zimę 2023 roku.

Źródło: VGC

Exit mobile version