Site icon MenWorld.pl

Ford Bronco wraca po 20 latach. Nie sądzę by Europejczycy mogli go kupić

Wspominany Ford Bronco to SUV klasy średniej produkowany w Ameryce w latach 1965-1996 r. Auto kultowe, które wpisało się na dobre w historię motoryzacji. Koncern Forda zza oceanu walczył od ponad 15 lat o powrót tego legendarnego samochodu. Kiedy Bronco trafi do salonów?

Ford Bronco wraca po 20 latach. Nie sądzę by Europejczycy mogli go kupić
Ford Bronco wraca po 20 latach. Nie sądzę by Europejczycy mogli go kupić

2020 to rok gdzie Ford Bronco ze swoją nową generacją zawita na amerykańskie bezdroża

Nowy Ford Bronco (2020) będzie pełnoprawną terenówką z napędem 4×4 w połączeniu z 10 stopniowym automatem lub 7-biegowym manualem. Pod maską możemy spodziewać się 4-cylindrowego silinika Ecoboost 2.3 (270KM) oraz Ecoboost 2.7 V6 (310KM). Głównym rywalem Forda Bronco w tym segmencie będzie Jeep Wrangler. Możemy spodziewać się, że dach oraz drzwi będą w pełni demontowane.

Konkurent Jeepa Wranglera

Bronco Sport (2020) to ucywilizowana wersja wspomianego Forda, którą można traktować bardziej jako miejski crossover, aniżeli terenówkę z krwi i kości. W tym przypadku do dyspozycji zostaną oddane dwie opcje silnikowe 1.5 Ecoboost (181 KM) oraz 2.0 Ecoboost (245KM). Oba motory będą współpracować z 8-stopniową skrzynią biegów oraz napędem 4×4.

Ford Bronco będzie terenówką z krwi i kości

Nowej terenówce amerykańskiego Forda nie można odmówić wdzięku – szeroki grill, obłe kształty, czy owalne reflektory przywołują wspomnienia o starym Bronco (1996). Po zdjęciach udostępnionych przez producenta można wywnioskować, że Ford Bronco celuje w klasę wyższą. Skórzane wykończenia wraz ze sportowym zamysłem kokpitu mogą spodobać się najbardziej wymagającym klientom. Osobiście jestem fanem utrzymywania koncepcji retro w reaktywowanych autach, a amerykanom wychodzi to najlepiej!

Jeśli marzy Ci się ta terenówka będziesz najprawdopodobniej musiał… udać się do Stanów

Na sam koniec newsa zostawiłem tą gorzką informację… Na ten moment nie ma planów “ściągnięcia” Forda Bronco na europejskie drogi. Jednak entuzjaści niech nie tracą nadziei. Z Explorerem się udało, więc może Ford Bronco pójdzie w jego ślady i zawita na naszym kontynencie?

Exit mobile version