Garmin Varia RCT715 – wideorejestrator dla rowerzystów

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zagrożeń czyha na uczestników drogi. Mam tu na myśli zarówno kierowców samochodów, motocyklistów, pieszych i rowerzystów. To właśnie dla tej ostatniej grupy powstał Garmin Varia RCT715. Tak, to wideorejestrator dla rowerzystów, który montujemy na tylnej części jednośladu.

Kamery samochodowe przeżywają prawdziwy „boom”, jeśli chodzi o zainteresowanie ze strony klientów. Nie wiedziałem jednak, że istnieją odpowiedniki w przypadku rowerów. A tu proszę, Garmin Varia RCT715, czyli wideorejestrator dla rowerzystów. Mało tego, jest to bardzo popularna i ceniona seria. Jak widać, niewiele wiem o jednośladach. Tak czy inaczej, jest to model, który stale rejestruje otoczenie podczas naszej jazdy, a w przypadku wykrycia kolizji zapisuje nagranie. W sumie, zasada taka sama, jak w przypadku odpowiedników montowanych w samochodach.

Garmin Varia RCT715 - wideorejestrator dla rowerzystów
Garmin Varia RCT715 - wideorejestrator dla rowerzystów

Wideorejestrator dla rowerzystów – Garmin Varia RCT715

Nowość marki Garmin potrafi nagrywać obraz w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Nie ma informacji, jaki jest kąt widzenia, aczkolwiek producent chwali się, że urządzenie potrafi uruchomić wizualne i dźwiękowe powiadomienia, które ostrzegają o pojazdach zbliżających się z tyłu. Mowa nawet o tych, które oddalone są o 140 metrów. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest to, że możemy z niego korzystać jako lampy ostrzegawczej, bowiem tylne, czerwone światło jest podobno widoczne z odległości ponad kilometra.

Sprzęt ma pracować do czterech godzin z włączonym radarem informującym o nadjeżdżającym pojeździe, a także włączonym światłem, lub do sześciu godzin przy uruchomionym radarze oraz świetle dziennym w trybie migającym.

Cena? No cóż, tanio nie jest. Garmin wycenił sprzęt na 399,99 Euro. Po szczegóły odsyłam na stronę producenta.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polska vs Meksyk. Gdzie oglądać nasz mecz otwarcia?

To już dziś! Polska rozegra swój pierwszy mecz na...

Skład na Meksyk! Tak zagramy o trzy punkty!

Już o 17:00 reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz...

FIFA 23 na PC za 103 zł! Taniej chyba nie znajdziesz

FIFA 23 na PC może nie należy do wybitnie...

Kontuzje dwóch reprezentantów Polski. Nie zagrają z Arabią?

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem, chociaż Robert Lewandowski miał...

Kod promocyjny Uber Eats – zyskaj 30 zł płacąc Blikiem

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze rozkręciły się na dobre....


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!