Connect
To Top

GeForce GTX 1060 z pamięciami GDDR5X

AMD planuje wprowadzić mocną kartę graficzną Radeon RX 590 dla graczy, którzy nie dysponują ogromnym budżetem. Konkurent, NVIDIA nie śpi i chce ma w planach wprowadzenie do GeForce GTX 1060 szybkich pamięci GDDR5X, które dotychczas były wykorzystywane tylko w high-endowych modelach: GTX 1080, GTX 1080 Ti, a takżę Titan Xp.

GeForce GTX 1060 z szybszą pamięcią

Obecnie GTX 1060 jest jednym z najpopularniejszych chipsetów dla graczy. To za sprawą bardzo dobrego stosunku ceny do wydajności. Pojawienie się Radeona RX 590 mogłoby sprawić, że NVIDIA straci pozycję lidera w tym segmencie. Dlatego też “zieloni” doszli do wniosku, że czas podkręcić wydajność karty.

Jak można przeczytać na stronie NVIDIA, GeForce GTX 1060 w wersji wydajniejszej ma posiadać 6 GB pamięci GDDR5 lub GDDR5X. Słabszy model, posiadający 3 GB pamięci będzie posiadał pamięci GDDR5 192-bit. Na chwilę obecną nie można powiedzieć, czy zmiana ta znacznie przyspieszy pracę karty graficznej. Z pewnością nie będzie to żadna rewolucja, a raczej lekka modernizacja mająca na celu utrzymanie pozycji topowego akceleratora w swoim przedziale cenowym. Tak czy inaczej zastosowanie GDDR5X mógłby sprawić, że kości pracowałyby z szybkością 10 Gb/s, a to przekłada się na przepustowość rzędu 240 GB/s. Dla porównania, obecnie sprzedawana karta posiada chipy pracujące z szybkością 8 Gb/s co daje 192 GB/s przepustowości. Według serwisu VideoCardz ulepszony GTX 1060 ma posiadać w swojej ofercie firma Gigabyte. Te informacje na chwilę obecną nie są potwierdzone przez producenta. Nie wiadomo też, na jaki rynek miałaby być skierowana ta karta.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media