Connect
To Top

GeForce GTX 1060 z pamięciami GDDR5X

AMD planuje wprowadzić mocną kartę graficzną Radeon RX 590 dla graczy, którzy nie dysponują ogromnym budżetem. Konkurent, NVIDIA nie śpi i chce ma w planach wprowadzenie do GeForce GTX 1060 szybkich pamięci GDDR5X, które dotychczas były wykorzystywane tylko w high-endowych modelach: GTX 1080, GTX 1080 Ti, a takżę Titan Xp.

GeForce GTX 1060 z szybszą pamięcią

Obecnie GTX 1060 jest jednym z najpopularniejszych chipsetów dla graczy. To za sprawą bardzo dobrego stosunku ceny do wydajności. Pojawienie się Radeona RX 590 mogłoby sprawić, że NVIDIA straci pozycję lidera w tym segmencie. Dlatego też “zieloni” doszli do wniosku, że czas podkręcić wydajność karty.

Jak można przeczytać na stronie NVIDIA, GeForce GTX 1060 w wersji wydajniejszej ma posiadać 6 GB pamięci GDDR5 lub GDDR5X. Słabszy model, posiadający 3 GB pamięci będzie posiadał pamięci GDDR5 192-bit. Na chwilę obecną nie można powiedzieć, czy zmiana ta znacznie przyspieszy pracę karty graficznej. Z pewnością nie będzie to żadna rewolucja, a raczej lekka modernizacja mająca na celu utrzymanie pozycji topowego akceleratora w swoim przedziale cenowym. Tak czy inaczej zastosowanie GDDR5X mógłby sprawić, że kości pracowałyby z szybkością 10 Gb/s, a to przekłada się na przepustowość rzędu 240 GB/s. Dla porównania, obecnie sprzedawana karta posiada chipy pracujące z szybkością 8 Gb/s co daje 192 GB/s przepustowości. Według serwisu VideoCardz ulepszony GTX 1060 ma posiadać w swojej ofercie firma Gigabyte. Te informacje na chwilę obecną nie są potwierdzone przez producenta. Nie wiadomo też, na jaki rynek miałaby być skierowana ta karta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.