Genesis Radium 300 – Recenzja mikrofonu

Rynek mikrofonów jest obecnie rynkiem bardzo szerokim. Praktycznie każdy producent peryferiów ma obecnie choć jedno takie urządzenie w ofercie. My zajmiemy się dziś modelem od naszej rodzimej marki – Genesis Radium 300. Zapraszam.

Specyfikacja, konstrukcja oraz wykonanie

  • Typ: Kardioidalny
  • Łączność: XLR > Jack 3.5 mm
  • Rodzaj: Dynamiczny
  • Czułość: 38 -dB/mW
  • Pasmo przenoszenia: 30Hz – 16kHz
Genesis Radium 300 - Recenzja mikrofonu

W zestawie poza mikrofonem obecne jest ramię, mocowanie do biurka, popfiltr, gąbka nakładana na mikrofon, kabel XLR > Jack 3,5 mm, przejściówka 4-pin jack > 2 x jack 3,5 mm, kosz antywibracyjny oraz instrukcja obsługi. Opakowanie jest solidne, nie ma mowy o uszkodzeniu w transporcie. Pierwsze wrażenie jest po prostu OK. Genesis Radium 300 niczym się nie wyróżnia, a konstrukcją przypomina całą masę innych tego typu mikrofonów. Jakość wykonania bez zarzutu, stabilność samego ramienia także w porządku. Mocowanie do biurka zrobione jak należy, całość prosta w montażu nawet dla niedoświadczonego użytkownika.

Genesis Radium 300

Szkoda że w zestawie nie znalazły się choćby proste opaski rzepowe które umożliwiłyby spięcie kabla z ramieniem. Sam przewód jest długi i solidny. Popfiltr obecny w zestawie jest poprawny. Jego ciągłe wyginanie może jednak spowodować z czasem opadanie.

Sprawdź również inne nasze publikacje na temat nowych technologii.

Jakość nagrywanego dźwięku Genesis Radium 300

Na początek nieco podstaw. Próbki nagrałem zostały przy pomocy programu Audacity z wykorzystaniem karty dźwiękowej Audiotrak Prodigy Cube z Bursonem V5i. Poziom nagrywania oczywiście najwyższy bez żadnych podbić na częstotliwości próbkowania wynoszącej 16 bit 44100 Hz.
Finalnie uwzględniłem 4 scenariusze – goły mikrofon, sama gąbka, gąbka + popfiltr oraz sam popfiltr.

Goły mikrofon
Popfiltr + gąbka
Sam popfiltr
Sama gąbka

Genesis Radium 300 poprawnie nagrywa głos użytkownika. Charakterystyka jest dosyć ciepła. Nie zbiera przesadnie szumów ani dźwięków otoczenia, jednak należy pamiętać że to mikrofon XLR/Jack 3.5 mm więc wymaga dobrej karty dźwiękowej lub interfejsu. W przypadku układów zintegrowanych efekt może być inny.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama