Site icon MenWorld.pl

Głośnik bluetooth – przegląd modeli. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Wyjazd ze znajomymi, piknik, rodzinny grill czy trening – czas podczas tych czynności płynie zdecydowanie szybciej, kiedy towarzyszy nam ulubiona muzyka. Korzystanie w takich przypadkach z głośnika, w który wyposażony jest nasz smartfon lub laptop, nie jest zbyt komfortowym rozwiązaniem. Dlatego też z pomocą w tych sytuacjach przychodzi nam głośnik bluetooth . Na rynku znajdziemy urządzenia o przeróżnej mocy, stylistyce i przede wszystkim cenie. W tym zestawieniu zebraliśmy bezprzewodowe głośniki, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego słuchacza! Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać? Postaramy się podpowiedzieć.

Głośnik bluetooth – przegląd modeli. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Głośniki bezprzewodowe w ciągu ostatnich kilku lat zyskały ogromną popularność. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ urządzenia te są bardzo funkcjonalne. Przede wszystkim głośniki tego typu są niezwykle mobilne. Możemy je zabrać dosłownie wszędzie i cieszyć się muzyką. Posiadają one wbudowane akumulatory, które możemy podładować na kilka różnych sposób – z gniazdka, czy korzystając z powerbanka. Producenci oferuje urządzenia, które różnią się nie tylko wyglądem, ale również parametrami oraz ceną. Wszystkie te urządzenia łączy jednak fakt, że odtwarzają muzykę na zdecydowanie wyższym poziomie, niż smartfony, tablety czy laptopy. Utwory wydobywające się z głośników bezprzewodowych mają odpowiednią głębię, są wyraźne i co najważniejsze głośne! W zestawieniu prezentujemy godne uwagi głośniki. Mamy nadzieję, że pomożemy wam w wyborze tego jedynego!

Spis treści

Głośnik bluetooth do 200 złotych. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Forever Speaker Blix 5

Forever Speaker Blix 5 BS-800 to głośnik bezprzewodowy kompaktowych rozmiarów, który potrafi zaskoczyć jakością dźwięku. Urządzenie ma kształt prostopadłościanu. Wszystkie przyciski funkcyjne zostały umieszczone na górnej krawędzi. Kompaktowy kształt urządzenia sprawi, że bez problemu zmieści się ono do każdego plecaka, torebki, a nawet sporej kieszeni! To pozwoli na zabranie głośnika ze sobą w dowolne miejsce. Forever Speaker Blix 5 BS-800 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej i czarnej.

Reklama

Głośnik bezprzewodowy Forever Speaker Blix 5 BS-800 poradzi sobie także w trudnych warunkach, ponieważ jest odporny na zachlapania. Posiada certyfikat IPX7, co oznacza, że nie straszny mu jest np. lekki deszcz. Użytkownik nie musi obawiać się tego, że po kontakcie z cieczą, głośnik przestanie grać. Urządzenie oferuje moc 5W i wysoką jakość, co pozwoli nam cieszyć się muzyką. Poza technologią Bluetooth 5.0 znajdziemy tutaj także złącze AUX oraz slot na karty pamięci microSD. Dodatkową funkcją głośnika jest możliwość prowadzenia rozmów bez konieczności rozłączania telefonu z urządzeniem grającym. Posiada on wbudowany mikrofon. Bateria o pojemności 800 mAh pozwala na słuchanie muzyki do pięciu godzin.

Adler AD 1169 

Adler AD 1169 ciekawy model, dzięki któremu będziecie wyróżniali się z tłumu. Konstrukcja ma kształt tuby, a gruby i świetnie leżący w dłoni uchwyt pozwala na łatwy transport głośnika. Samo urządzenie nie należy do najmniejszych, a to z pewnością przenosi się na właściwości muzyczne modelu Adler AD 1169. Producent wyposażył go w głośniki o mocy 30W, dzięki czemu będzie on idealnym systemem nagłaśniającym spotkanie ze znajomymi, czy domówkę. Stylowy design głośnika podparty jest technologią RGB LED, która pozwala na zmianę koloru urządzenia.

Oczywiście główną technologią transmisji audio, z której korzysta głośnik Adler AD 1169, jest Bluetooth. Dzięki temu możemy podłączyć głośnik do każdego urządzenia źródłowego, posiadającego takie rozwiązanie. Urządzenie kompatybilne jest ze smartfonami, tabletami, laptopami, komputerami PC, czy nawet telewizorami Smart TV. Korzystanie z Bluetooth nie jest jednak jedynym sposobem na odtwarzanie muzyki, ponieważ głośnik został wyposażony w slot na karty pamięci microSD, port USB oraz wejście słuchawkowe 3,5 mm. Co więcej, znajdziemy tutaj również wejście mikrofonowe, dzięki czemu głośnik może służyć, jako urządzenie nagłaśniające do zestawu karaoke.

Forever Speaker 10 Blix

Głośnik bluetooth Forever Speaker 10 Blix BS-850 jest zdecydowanie mniejszym modelem niż wyżej opisany sprzęt. Posiada on bardziej klasyczny kształt prostopadłościanu. Z racji swoich mniejszych rozmiarów jest urządzeniem bardziej mobilnym i bez problemu zmieści się do plecaka, a nawet do ręki. Wszelkie przyciski funkcyjne znalazły się na górnej krawędzi urządzenia. Są bardzo dobrze widoczne i odczuwalne. Szczególnie podkreślone są przyciski do regulacji głośności. Obok przycisków znajdziemy diody sygnalizujące stan naładowania baterii. Głośnik bluetooth Forever Speaker 10 Blix BS-850 posiada baterię o pojemności 2200 mAh, co wystarcza na maksymalnie 10 godzin odtwarzania muzyki.

Forever Speaker 10 Blix BS-850 dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym oraz czerwonym. Producent, oprócz technologii Bluetooth 5.0, która oferuje zasięg do 10 metrów, dał użytkownikowi również możliwość skorzystania z innych źródeł muzyki. Na obudowie znajdziemy slot na karty pamięci microSD oraz wejście słuchawkowe. Warto podkreślić, że głośnik bezprzewodowy marki Forever korzysta z nowoczesnego portu USB typu C. Dwa głośniki o mocy 5W zostały ukryte za metalową siatką, co zwiększa ich bezpieczeństwo podczas przenoszenia.

Camry CR 1172

Głośnik bezprzewodowy Camry CR1172 został wyposażony w oświetlenie LED RGB ukryte pod korpusem, które pozwalają na zmianę kolorów urządzenia. Dzięki tej technologii głośnik prezentuje się niesamowicie. Camry CR 1172 może pochwalić się sporymi rozmiarami. Uchwyt umieszczony na konstrukcji pozwala transportować głośnik bluetooth jak nieco mniejszego boomboxa.

Producent, poza walorami wizualnymi, skupił się również na funkcjonalności urządzenia. Moc głośnika to 30W, co sprawia, że jest on donośnym urządzeniem. Na obudowie znajdziemy szereg portów i wejść, które wpływają na wspomnianą funkcjonalność. Na pokładzie znajdziemy wejście AUX, port USB, czytnik kart microSD a także złącze na mikrofon. Co więcej, głośnik posiada także funkcję radia FM, a częstotliwość wyświetlana jest na małym wyświetlaczu. W tym samym miejscu znajdują się wszystkie przyciski funkcyjne. Oprócz wysokiej jakości muzyki głośnik oferuje także długi czas pracy na baterii. Akumulator o pojemności 1200 mAh pozwoli na minimum 6 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu.

Divoom Espresso

Jeśli poszukujecie głośnika, który zmieści się w kieszeni spodni, do której włożycie jeszcze telefon i klucze, to Divoom Espresso jest właśnie tym urządzeniem. Głośnik bluetooth marki Divoom to minimalistyczne urządzenie, które dosłownie mieści się w dłoni. Szerokość głośnika to jedynie 4,8 cm, wysokość 6 cm, a głębokość 3,1 cm! Przy tym wszystkim głośnik prezentuje stylowy design. Przód urządzenia posiada zdobienia, które mają przypominać wnętrze mechanizmu z kołem zębatym. Czarno-złota kolorystka prezentuje się bardzo dobrze. Na przodzie, oprócz osłony membrany znajdziemy przełącznik zasilania oraz regulator głośności. Warto jeszcze zauważyć, że model ten dostępny jest w innym, niż prezentowany kolorze. Mowa o bieli połączonej z różowym złotem. Wygląda obłędnie!

Tak skromne wymiary, jakie prezentuje głośnik bezprzewodowy Divoom Espresso, nie odbiły się na możliwościach urządzenia. Producent wyposażył go w głośnik pełnozakresowy o mocy 4W. Z pozoru nie powinien grać głośno, jednak w rzeczywistości potrafi zaskoczyć. Na pokładzie znajdziemy bezprzewodową technologię Bluetooth 5.0 oraz czytnik kart pamięci microSD. Co więcej, głośnik posiada także funkcję radia FM! Bardzo duża funkcjonalność jak na tak małe urządzenia. Pod obudową znajdziemy baterię o pojemności 500 mAh, która gwarantuje do 5 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu.

Forever Toob 30 BS-950

Forever Toob 30 BS-950 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i czerwonej. Jak sama nazwa modelu mówi, jego konstrukcja ma kształt tuby, przez co sprzęt bardzo dobrze leży w dłoni. Kompaktowy głośnik świetnie sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu, podczas domówki, jak i na zewnątrz w czasie posiadówki ze znajomymi. Urządzenie jest odporne na zachlapania, ponieważ posiada certyfikat IPX7. Siatka chroniąca głośniki została pokryta stylowym materiałem, a wszelkie przyciski funkcyjne umieszczono na bocznej części korpusu.

O stanie naładowania baterii w głośniku Forever Toob 30 BS-950 sygnalizują nam cztery diody. O energię nie będziemy musieli się jednak martwić, ponieważ producent wyposażył głośnik w baterię o pojemności aż 4400 mAh! Taki akumulator pozwoli na słuchanie muzyki przez nawet 10 godzin! Moc głośnika też jest bardzo zadowalająca, ponieważ oferuje on łącznie 30W. Na pokładzie znajdziemy technologię Bluetooth 5.0, wbudowany mikrofon, złącze AUX i slot kart pamięci. Co więcej, Forever Toob 30 BS-950 posiada funkcję, która pozwala na podłączenie do niego drugiego takiego samego głośnika. Jest to sposób na odtwarzanie muzyki w trybie stereo.

Lamax Sounder2 Mini

Głośnik bezprzewodowy Lamax Sounder2 Mini to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie poręczne i kompaktowe, które możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Owalny kształt sprawia, że głośnik również dobrze leży w dłoni. Wykonanie urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie, a certyfikat wodoodporności IP66 tylko to potwierdza. Korpus urządzenia odporny jest na zmienne warunki pogodowe, więc bez problemu możemy z niego korzystać nawet podczas deszczu! Przyciski funkcyjne umieszczono na górnej części głośnika, a wszelkie porty zostały ukryte pod gumową zaślepką. Na głośniku Lamax Sounder2 Mini znalazło się także miejsce na przywieszkę.

Jedną z największych zalet głośnika Lamax Sounder2 Mini jest dźwięk dookólny 360 stopni. Oznacza to tyle, że muzyka wydobywająca się z głośnika kierowana jest we wszystkie strony świata. Gwarantuje to równomierne rozprowadzanie dźwięku. Na pokładzie znajdziemy także technologię BeatBass oraz BearShare pozwalające na podłączenie innego głośnika firmy Lamax do pary z Sounder2 Mini. Zdecydowanie warto podkreślić czas pracy głośnika, ponieważ bateria o pojemności 2500 mAh pozwoli na do 30 godzin słuchania muzyki! Lamax Soudner2 Mini korzysta z Bluetooth 5.0, posiada wejście AUX oraz czytnik kart microSD. Głośnik dysponuje mocą 15W. Jeśli uznamy, że chcemy uzyskać jeszcze większą moc, wystarczy połączyć ze sobą dwa głośniki marki Lamax i co ciekawe, może to być inny model – ważne by pochodził od tego samego producenta.

Fresh’n’Rebel Rockbox Bold S

Model Rockbox Bold S to drugi najmniejszy głośnik z rodziny Fresh’n’Rebel Rockbox Bold. Jest on bardzo kompaktowym urządzeniem z minimalistycznym designem. Głośnik został wykonany z wysokiej jakości materiałów, a siatka chroniąca membrany została pokryta materiałem. Urządzeni może pochwalić się wodoodpornością, dlatego też bez problemu poradzi sobie w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest uchwyt zamontowany na jednej ze ścian głośnika. Wszelkie przyciski funkcyjne głośnika Fresh’n’Rebel Rockbox Bold S umieszczono na korpusie urządzenia.

Głośnik bluetooth Fresh’n’Rebel ROCKBOX BOLD S to urządzenie stylowe, a użytkownik ma do wyboru kilka wariantów kolorystycznych, które będą najbardziej pasowały do jego osobowości. Producent oferuje głośnik w kolorze Storm Grey, Ice Grey, Misty Mint, Dusty Pink, Ruby Red i Petrol Blue. Wszystkie z nich prezentują się bardzo ciekawie i stylowo! Fresh’n’Rebel Rockbox Bold S posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu pozwala na prowadzenie rozmów i funkcję podwójnej zabawy, która umożliwia połączenie drugiego głośnika Rockbox Bold S, tak aby muzyka grała w trybie stereo. Pojemna bateria gwarantuje do 12 godzin słuchania muzyki!

Głośnik bluetooth do 400 złotych. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Fresh’n’Rebel Rockbox Bold M

Fresh’n’Rebel Rockbox Bold M to większa i mocniejsza wersja wcześniej opisywanego modelu Rockbox Bold S. Głośnik występuje w takich samych wersjach kolorystycznych co jego mniejszy brat, więc mamy z czego wybierać. Urządzenie wykonane jest bardzo solidnie i prezentuje miłą dla oka minimalistyczną stylistykę. Większa część korpusu została pokryta specjalnym materiałem, który gwarantuje ochronę przed deszczem, śniegiem czy piachem. To tylko podkreśla fakt, że głośnik bezprzewodowy Fresh’n’Rebel Rockbox Bold M poradzi sobie w każdych warunkach. Kompaktowe rozmiary pozwolą zabrać go wszędzie, a zapinka umieszczona na boku urządzenia tylko zwiększy komfort jego przenoszenia.

Przyciski funkcyjne, które pozwalają na sterowanie muzyką, umieszczone zostały na górnej części głośnika. Na boku znajdziemy przyciski zasilania oraz Bluetooth, a także diody sygnalizujące poziom naładowania baterii. Jak zapewnia producent, głośnik na jednym ładowaniu, wytrzyma aż 15 godzin! Za zaślepką znajdziemy nie tylko port ładujący, ale także wejście audio, do którego możemy podłączyć dowolny odtwarzacz! Warto także nadmienić o funkcji zestawu głośnomówiącego, powerbanku oraz możliwości podłączenia drugiego głośnika Rockbox Bold M do pary!

Lamax Sounder2

Lamax Sounder2 to mocniejsza i większa wersja modelu Sounder2 Mini. Model ten może pochwalić się większymi gabarytami, a co za tym idzie, oferuje także większą moc dźwięku. Producent w tym modelu zamontował dwa głośniki o łącznej mocy 30W. Dzięki takiemu zastosowaniu dźwięk jest krystalicznie czysty, wyraźny i przede wszystkim głośny. Na dużą uwagę zasługuje fakt, że dźwięk rozprowadzany jest równomiernie w zakresie 360 stopni.

Na korpusie, który wykonany został z wysokiej jakości materiałów, znajdziemy przyciski funkcyjne, za pomocą których możemy sterować muzyką. Warto również podkreślić to, że głośnik posiada certyfikat IP67, przez co nawet zanurzenie w wodzie, czy kontakt ze śniegiem lub kurzem nie będzie dla niego zabójczy. Lamax Soudner2 korzysta z najnowszej technologii Bluetooth 5.0, posiada czytnik kart microSD oraz złącze AUX. Muzyki możemy słuchać w dwóch trybach muzycznych (SuperBass i 3D) przez nawet 12 godzin. Na tyle pozwala bateria o pojemności 4000 mAh! Oprócz tego producent zastosował technologię BeatShare, która pozwala na połączenie innego głośnika Lamax do pary.

Camry CR 1170 

Mówiąc o głośniku bezprzewodowym Camry CR 1170, mówimy o modelu, który jest urządzeniem sporych rozmiarów. Ba, to taki nowoczesny boombox! Do bardziej komfortowego przenoszenia głośnika producent zamontował na obudowie specjalny pasek, który można zawiesić na ramieniu. Model ten prezentuje się bardzo stylowo. Obudowa głośnika została pokryta czarnym materiałem, a na bokach znajdziemy stalowe, srebrne elementy. Na górnej części korpusu umieszczono wszelkie przyciski funkcyjne pozwalające sterować urządzeniem.

Najważniejszą kwestią głośnika Camry CR 1170 są przede wszystkim jego możliwości muzyczne. Producent zamontował tutaj dwa głośniki o łącznej mocy 60W. Głośnik oferuje więc dźwięk stereo, który charakteryzuje się wysoką jakością oraz dużym poziomem głośności! Camry CR 1170 oprócz łączności Bluetooth posiada slot na karty pamięci microSD i port USB, dzięki czemu możemy puszczać muzykę z różnych źródeł. Warto wspomnieć również o baterii, która ma pojemność 3600 mAh i pozwala na 10 godzin słuchania muzyki!

Manta SPK220

Głośnik bezprzewodowy polskiej marki Manta SPK220 to urządzenie zamknięte w kompaktowej obudowie. Specjalny uchwyt znajdujący się na obudowie głośnika pozwoli w prosty i wygodny sposób przenieść zestaw grający. Głośnik został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dlatego też jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, produkt posiada certyfikat IPX5, dzięki czemu nie są mu straszne zachlapania. Na pokładzie znalazły się efekty świetlne Disco, które rozkręcą każdą imprezę. Głośnik prezentuje się bardzo dobrze, co jest jego wielkim plusem.

Do największych zalet głośnika Manta SPK220 należy zaliczyć przede wszystkim moc, z jaką odtwarzana jest muzyka. Głośnik bluetooth dysponuje mocą 50W, jednak dzięki funkcji TWS (True Wireless Stereo) możemy połączyć go w parę z drugim takim urządzeniem, co da nam podwójną moc! Model korzysta z bezprzewodowej technologii Bluetooth 5.0, posiada baterię, która pozwoli na czterogodzinne słuchanie muzyki. Z dodatkowych funkcji znajdziemy funkcję zestawu głośnomówiącego, powerbanka, SuperBass oraz obsługę asystentów głosowych Google Assistant i Siri!

Lamax Storm1

Głośnik bluetooth Lamax Storm1 to urządzenie, które już na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo solidne. I tak w rzeczywistości jest, ponieważ został wykonany z mocnych i wytrzymałych materiałów. Głośniki zostały schowane za metalową siatką, której krawędzie zostały zabezpieczone turkusową ramką przykręconą na osiem śrubek. Połączenie koloru turkusowego z czarnym sprawia, że głośnik Lamax Storm1 prezentuje się bardzo dobrze. Na bocznej krawędzi znalazła się zawieszka, dzięki czemu głośnik możemy przymocować np. do plecaka. Model Storm1 nie boi się zmiennych warunków pogodowych, ponieważ posiada certyfikat IP67! Oznacza to tyle, że nawet zanurzenie w wodzie na 30 minut nie zrobi mu krzywdy!

Wszelkie przyciski sterujące funkcjami głośnika Lamax Storm1 znajdują się na górnej krawędzi. Moc przetworników w tym modelu wynosi aż 40W! Możemy być więc pewni, że rozkręcimy z nim każdą imprezę. Co więcej, głośnik posiada funkcję BeatShare, dzięki której podłączymy go w parę stereo z innymi głośnikami tego producenta. Na pokładzie znajdziemy technologię Bluetooth 5.0, slot na karty microSD i klasyczny port jack 3,5 mm. Bateria o pojemności 6600 mAh pozwala na 15 godzin słuchania muzyki!

Divoom Ditoo Plus

Trzeba przyznać, że Divoom posiada w swojej ofercie bardzo ciekawie prezentujące się głośniki, a model Ditoo Plus jest tego kolejnym przykładem. Swoim wyglądem głośnik Divoom Ditoo Plus przypomina stary komputer lub maszynę arcade. Co więcej, na ekranie „komputera” wyświetlane są pikselowe grafiki! Przycisk zasilania prezentuje się bardzo stylowo, a przyciski funkcyjne mają postać klawiszy klawiatury! Na ekranie głośnika mogą być wyświetlane nowe grafiki, które tworzy społeczność Divoom. Wszystko wgrywane jest za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony i tablety – Divoom Smart. Mało tego, możemy za pomocą klawiatury, która jest zintegrowana z ekranem głośnika zagrać w wiele różnych gier, takich jak np. Tetris! Oczywiście, nie jest to jedyna wersja kolorystyczna głośnika. Gama kolorów jest tak szeroka, że musicie odwiedzić stronę producenta i sprawdzić, który model odpowiadałby Wam najbardziej.

Przeczytaj także: Divoom Timebox – głośnik bluetooth inny niż wszystkie

Wygląd głośnika to jednak nie wszystko, ponieważ Divoom Ditoo Plus to urządzenie, które oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Moc muzyczna głośnika wynosi 10W, urządzenie zostało wyposażone w wejście AUX oraz czytnik kart pamięci SD. Bezprzewodowa technologia Bluetooth 5.0 połączona z cyfrowym przetwarzaniem dźwięku DSP czuwa nad wysoką jakością muzyki. Na pokładzie znajdziemy także funkcję radia internetowego z dostępem do 50000 stacji radiowych z całego świata. Dźwięk 360 stopni sprawi, że każda nutka dotrze do naszych uszu. Wbudowana bateria pozwala na odtwarzanie muzyki przez 6 godzin przy włączonym ekranie.

Głośniki bluetooth do 600 złotych. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

Divoom Tivoo-Max

Divoom Tivoo-Max, tak samo, jak Ditoo Plus to głośnik, który prezentuje się bardzo ciekawie i stylowo. Model Tivoo-Max swoim designem przypomina telewizor z lat 80-tych. Został on wyposażony w ekran z 256 programowalnymi diodami LED będącymi w stanie wyświetlić 16 milionów kolorów! Dzięki aplikacji i społeczności Divoom Art na ekranie głośnika można wyświetlać różnego rodzaju pikselowe grafiki! Wśród funkcji znalazł się także budzik czy funkcja zasypiania, która sprawia, że głośnik wydaje z siebie specjalne dźwięki Alphawave. Na pokładzie znajdziemy także prognozę pogody, terminarz, gry pikselowe, stoper i timer czy pomiar hałasu. Można nawet wyświetlać wyniki meczów naszej ulubionej drużyny!

Głośnik bezprzewodowy Divoom Tivoo Max od strony wizualnej prezentuje się fantastycznie i tak samo jest w przypadku możliwości dźwiękowych. Ten oryginalnie prezentujący się głośnik bluetooth pracuje w układzie 2.1. Prawy i lewy głośnik oferują łączną moc 20W, czyli tyle samo, co aktywny subwoofer. Łącznie daje nam to moc 40W! Byliśmy w szoku słuchając dźwięku, jaki oferuje. Szczególnie warto zwrócić uwagę na potężny, jak na tego typu sprzęt dźwięk basu. Serio, tony niskie są mocne i wyraźne, co przekłada się na rewelacyjny komfort odsłuchu ulubionych utworów. Nade wszystko znajdziemy tutaj technologię DSP, która czuwa nad najwyższą jakością brzmienia. Bateria zamontowana w głośniku ma pojemności 8000 mAh i pozwala na 10 godzin słuchania muzyki. Jakby tego było mało, Divoom Tivoo Max może pracować podczas stałego podłączenia do źródła prądu. To sprawia, że głośnik może stać się stałym elementem wyposażenia naszego salonu, sypialni, kuchni czy, w sumie, obojętnie jakiego pomieszczenia. Zawsze będzie pasował rewelacyjnie.

Divoom Mocha

Divoom Mocha to kolejny głośnik bezprzewodowy marki Divoom, jednak w przeciwieństwie do wyżej opisanych modeli, cechuje go zupełnie inny design. Model Mocha posiada bardzo stonowaną i klasyczną stylistkę, która przywodzi na myśl stare radia. Stylowa rączka do trzymania pozwala przenosić go z miejsca na miejsce. Wszelkie przyciski funkcyjne zostały umieszczone na górnej krawędzi urządzenia. Całość została utrzymana w czarnym kolorze ze złotymi elementami. Urządzenie dostępne jest także w czerwono-złotym kolorze. Korpus został wykonany z metalu.

Głośnik Divoom Mocha oferuje dźwięk dookólny 360 stopni i dużą moc na poziomie 40W. Urządzenie posiada podwójne przetworniki i radiatory pasywne. Na pokładzie znalazła się także technologia DSP, która gwarantuje wysokiej jakości dźwięk niezależnie od tego, czy urządzenie gra na zewnątrz, czy w pomieszczeniu. Znajdziemy tutaj także parowanie TWS, które daje nam możliwość połączenia drugiego takiego głośnika w parę. Producent wyposażył głośnik w baterię o pojemności 10000 mAh, która jest w stanie wytrzymać aż 25 godzin odtwarzania muzyki. Co więcej, głośnik obsługuje technologię szybkiego ładowania. W zestawie znajdziemy stylowy futerał ochronny.

Głośnik bluetooth- przegląd modeli. Podsumowanie.

Jak widać, na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów głośników, które prezentują sobą zupełnie różne cechy. Niektóre firmy stawiają na klasyczne proporcje, co pozwala na przenoszenie głośników w plecaku czy torebce. Inni producenci stawiają na coś większego, a co za tym idzie mocniejszego. Są również tacy producenci, którzy stawiają na niekonwencjonalne rozwiązania i wypuszczają na rynek urządzenia mieszczące się w dłoni, lub oferujące dodatkowe funkcje, takie jak np. mini gry na… ekranie głośnika.

Mimo wszystko najważniejszą kwestią w wyborze głośników jest oczywiście dźwięk oraz czas pracy na baterii. Te dwie kwestie w głównej mierze powinny decydować o tym, jaki głośnik bezprzewodowy wybierzemy. Wygląd stanowi tutaj drugorzędną sprawę. Jeśli chcemy, aby głośnik przetrwał jak najdłużej, postawmy na model z wodoodporną obudową, której niestraszny jest także kurz. W naszym przeglądzie znajdziecie urządzenia z takimi właśnie atrybutami w różnych przedziałach cenowych.

Głośnik bluetooth – przegląd modeli. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać
Głośnik bluetooth – przegląd modeli. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?
Exit mobile version