146
Views

Google i Renault zawarły umowę partnerską w 2018 roku. Teraz ta współpraca została przedłużona. Do czego prowadzi partnerstwo technologicznego giganta z producentem samochodów?

Google i Renault przedłużają współpracę

W 2018 roku francuski producent samochodów osobowych i użytkowych Renault zawarło umowę partnerską z gigantem branży technologicznej Google. Współpraca miała opiewać na szeroką skalę, a jej celem było stworzenie systemu operacyjnego, który będzie zintegrowany z popularnym asystentem, mapami Google oraz Sklepem Play. W tym roku koncern poinformował, że to właśnie firma z Mountain View będzie jego dostawcą usług chmurowych.

Google i Renault przedłużają współpracę. Co będzie jej owocem?
Google i Renault przedłużają współpracę. Co będzie jej owocem? Fot. MenWorld

Teraz Google i Renault poinformowały, że ich umowa została przedłużona na kolejne kilka lat. O ile pierwsza umowa mówiła o stworzeniu systemu operacyjnego do samochodów francuskiej marki, to przedłużone partnerstwo ma pozwolić na stworzenie “wirtualnego bliźniaka auta” (z ang. digital twin), która będzie działała pod wodzą algorytmów sztucznej inteligencji.

Przeczytaj także: Przez pomyłkę otrzymał od Google ćwierć miliona USD. Co na to firma? Nic.

Partnerstwo zrewolucjonizuje rynek motoryzacji?

Czy partnerstwo Google z Renault przyczyni się do rewolucji przemysłu motoryzacyjnego? Obecnie samochody korzystają z nowoczesnych rozwiązań, które przekładają się nie tylko na komfort użytkowania pojazdu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżowania. “Wirtualny bliźniak auta” ma wpływać przede wszystkim na łatwość i integrację nowych usług w samochodach.

Przez pomyłkę otrzymał od Google ćwierć miliona USD. Co na to firma? Nic.
Google już od jakiegoś czasu próbuje na dobre wejść do branży motoryzacyjnej.

Google i Renault tworzą oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które na zasadzie wirtualnej symulacji ma pozwalać na szybką diagnostykę samochodu w czasie rzeczywistym. Auto nie tylko będzie w stanie poinformować kierowcę o konieczności konserwacji, ale również będzie mogło usuwać niektóre z błędów samodzielnie.

Źródło: CNBC

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.