Google Pixel 7a jest świetny, ale tu go nie kupisz
149
Views

Google Pixel 7a został oficjalnie zaprezentowany i nie ma przed nami żadnych tajemnic. Patrząc na specyfikację oraz cenę tego, śmiało można napisać, że szykuje nam się hit. Jednak co z tego, jeśli nie będziemy w stanie go kupić?

Google Pixel 7a oficjalnie zaprezentowany

Podczas Google I/O prezentowane są bardzo ciekawe i przede wszystkim nowe urządzenia giganta z Mountain View. Jednym z najciekawszych jest oczywiście Google Pixel 7a, który został oficjalnie zaprezentowany. Pomimo tego, że już od jakiegoś czasu specyfikacja tego urządzenia nie była żadną tajemnicą, to teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, jak dobrym smartfonem może być ten model.

Google Pixel 7a jest świetny, ale tu go nie kupisz
Pixel 7a jest świetny, ale tu go nie kupisz!

Specyfikacja i przede wszystkim cena Google Pixel 7A zwiastują, że możemy mieć do czynienia z hitowym produktem. Przede wszystkim znajdziemy tutaj 6,1-cala z matrycą OLED, który oferuje rozdzielczość Full HD+ (2400 x 1080 pikseli). Jego częstotliwość odświeżania to 90 Hz. To oczywiście nie wszystko, bo dalej jest równie dobrze.

Świetna specyfikacja i jeszcze lepsza cena

Google Pixel 7a został wyposażony w nowatorski procesor Google Tensor G2, który wspomagany jest przez 8 GB pamięci RAM. Telefon można zakupić w wersji 256 lub 512 GB. Urządzenie pozbawiono możliwości korzystania z karty microSD. Bateria ma 4380 mAh i warto zaznaczyć, że w zestawie nie znajdziemy ładowarki. W kwestii łączności postawiono na 5G, NFC, Dual SIM i VoLTE/VoWiFi.

Charakterystyczny pasek na pleckach urządzenia, jak w poprzednich modelach, jest miejscem, w którym umieszczono aparaty. W Google Pixel 7a znajdziemy: obiektyw główny 64 Mpix z matrycą Sony oraz optyczną stabilizację obrazu, obiektyw szerokokątny 13 Mpix oraz kamerę do selfie 13 Mpix. Wszystko to prezentuje się bardzo obiecująco!

https://twitter.com/Google/status/1656368868628000787?s=20

Problem jest jednak taki, że telefon nie będzie oficjalnie dostępny w polskiej dystrybucji. Najpewniej będzie można go kupić za pośrednictwem niemieckiego Amazona. Telefon u naszych zachodnich sąsiadów wyceniono na 509 euro, co w przeliczeniu daje nam około 2300 złotych. Jest to naprawdę dobra cena. Google Pixel 7a trafi do sprzedaży 22 maja.

Źródło: Google

Kategoria artykułu
Rozrywka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.