102
Views

Jeśli posiadacie telewizor z 2022 roku, możecie uruchomić gry Xbox na Samsung Smart TV bez posiadania konsoli. To wszystko za sprawą aplikacji.

Na początku czerwca bieżącego roku Microsoft pochwalił się wprowadzeniem aplikacji na telewizory Samsung Smart TV, które wyprodukowano w 2022 roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadacze abonamentu Game Pass mogą zagrać w wiele tytułów za sprawą cloud gaming. Tak, to oznacza, że nie musicie mieć konsoli aby cieszyć się rozrywką, którą zapewnia np. Microsoft Flight Simulator, Halo Infinitite bądź Forza Horizon 5.

xbox cloud gaming
Gry Xbox na Samsung Smart TV dzięki aplikacji bez konsoli!

Gry Xbox na Samsung Smart TV dzięki aplikacji bez konsoli!

Teraz, aplikacja trafia do naszego kraju, dlatego jeśli posiadacie Game Pass, możecie uruchomić wiele fajnych tytułów bez konsoli oraz komputera. Nowa technologia cloud gaming działa w dwudziestu siedmiu państwach, w tym w Polsce. Oczywiście, wymogiem jest posiadanie TV Samsung ze Smart TV, który został wyprodukowany w 2022 roku.

Jak to działa? Należy pobrać aplikację Xbox na telewizor Samsung Smart TV. W niektórych krajach wystarczy wybrać Gaming Hub i włączyć aplikację Xbox. W innym przypadku “udajemy się” do Samsung App Store z Samsung Media Hub i wyszukujemy aplikację Xbox. Następnie należy zalogować się do swojego konta Xbox Game Pass Ultimate. Potrzebny będzie kontroler bezprzewodowy Xbox lub Xbox Adaptive Controller. Może to być również Elite Series 2 lub DualSense.

Jeśli posiadacie taki telewizor, sprawdźcie, czy działają u Was gry Xbox na Samsung Smart TV. Efektami pochwalcie się w komentarzach!

Kategoria artykułu
Gry
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.