148
Views

Masz słaby komputer, ale chciałbyś zagrać w najnowsze gry? W normalnych okolicznościach odpalenie takiego tytuły jest niemożliwe, ponieważ komputerowi brakuje mocy obliczeniowej, a karta nie nadąży z przetwarzaniem obrazu. Prowadzący kanał RandomGamingHD znalazł rozwiązanie – granie w jakości 72p!

Zagraj w najnowsze tytuły na słabym komputerze

Rynek kart graficznych i ich ceny mocno zniechęcają do zakupu nowego komputera. Sytuacja ta powinna się poprawić w przyszłości, jednak na tę chwilę kryptowaluty są niezwykle popularne. Granie w najnowsze gry jest więc marzeniem wielu graczy, jednak wcześniej wspomniana sytuacja z GPU skutecznie to uniemożliwia. Słaby komputer po prostu nie da rady uciągnąć zaawansowanych graficznie gier.

Przeczytaj także: A Ty co trzymasz w piwnicy? Bo ten 84-latek w swojej miał czołg z II Wojny Światowej!

Osoby, które posiadają słaby zestaw komputerowy, na pewno chciałby przejechać się po słonecznych drogach Los Santos lub zmierzyć się z wyzwaniami, które postawili przed nimi twórcy gry Cyberpunk 2077. A co jeśli dałoby się to zrobić? Co prawda jakość gry byłaby mocno wątpliwa, jednak rozgrywka byłaby jak najbardziej możliwa. Do takiego eksperymentu przystąpił RandomGamingHD, który zdecydował się na odpalenie najnowszych tytułów na 10-letniej karcie graficznej. Efekty są, ale raczej nie można nazwać ich piorunującymi!

Gry w 72p, nie w 720p!

RandomGamingHD podjął wyzwanie gry na przestarzałych kartach graficznych w nowe i wymagające tytułu. Platforma testowa wykorzystywała dwie karty, które swoją premierę miały dekadę temu. Ba, nawet w dniu swojej premiery nie miały mocnych argumentów przemawiających za ich wydajnością. Pierwszą kartą był model AMD Radeon HD6450, drugą zaś NVIDIA GeForce GT710.

Owszem, gry udało się odpalić, jednak jakość, w jakiej się to stało, jest bardzo zaskakująca. Tytuły takie jak Fortnite, GTA V, Cyberpunk 2077 i DaysGone uruchomione zostały w jakości 72p! W przypadku Fortnite gra działała w 50 FPS, a tak duża i wymagająca gra jak GTA V – 35 kl./s! W przypadku dwóch ostatnich gier było nieco słabiej, ponieważ płynność tytułów nie przekraczała kilkunastu klatek.

Jakość 72p kole w oczy, jednak granie w niej jest jak najbardziej możliwe!

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.