171
Views

W piwnicach można znaleźć różne skarby – od klasycznych gier, poprzez zdjęcia z dzieciństwa, na pamiątkach rodzinnych kończąc. Pewien 84-letni Niemiec udowodnił, że w takim pomieszczeniu może znaleźć się coś więcej, np. czołg Pantera z okresu II Wojny Światowej, działo przeciwlotnicze i torpeda. Teraz grozi mu sroga grzywna!

Czołg Pantera i inna broń w piwnicy? Znalezisko było kwestią przypadku

Kiedy w 2015 roku niemieccy policjanci przeszukiwali domy, w których mogły znajdować się skradzione podczas II Wojny Światowej dzieła sztuki, nie spodziewali się, że trafią na takie znalezisko. Po wejściu do jednej z piwnic domu, którego właścicielem był wówczas 84-letni obywatel Niemiec, natknęli się na naprawdę sporych rozmiarów arsenał. W piwnicy bowiem stał czołg Pantera, który służył podczas II Wojny Światowej. To nie wszystko, ponieważ było tam też działo przeciwlotnicze, torpeda czy bliżej nieokreśloną ilość pistoletów i karabinów.

Przeczytaj także: Porsche leci w kosmos! SpaceX i Blue Origin mają nową konkurencję

W piwnicy niemieckiego emeryta znaleziono także wiele historycznych rzeczy, które nawiązywały do historii z czasów wojny. Wśród nich można wymienić medale, mundury, przypinki, a także dzwon pochodzący z zatopionego okrętu wojennego Admiral Graf Spee. Cały “dorobek”, którego wyciagnięcie zajęło 9 godzin, możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=jpekH5vNMoU

Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje

Przetrzymywanie takiego arsenału w prawie niemieckim nie jest legalne, dlatego też niemieckiemu emerytowi grozi wysoka kara grzywny. Dopiero po 6 latach od znalezienia piwnicy, w której znajdował się czołg Pantera i wiele innych historycznych broni, zaczęło się postępowanie w tej sprawie. Okazuje się, że obecnie 90-letniemu Niemcowi grozi około pół miliona euro kary.

Obrończy mężczyzny walczą jednak o zredukowanie tej liczby do 50 tysięcy euro. Jak oznajmiają, czołg został zakupiony przez mężczyznę jako złom i w takim stanie stał też w piwnicy. Decyzja sądu zostanie podjęta po oględzinach i potwierdzeniu faktycznego stanu technicznego tego wojennego pojazdu. Ma ona określi sprawność i funkcjonalność czołgu.

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.