A Ty co trzymasz w piwnicy? Bo ten 84-latek w swojej miał czołg z II Wojny Światowej!

W piwnicach można znaleźć różne skarby – od klasycznych gier, poprzez zdjęcia z dzieciństwa, na pamiątkach rodzinnych kończąc. Pewien 84-letni Niemiec udowodnił, że w takim pomieszczeniu może znaleźć się coś więcej, np. czołg Pantera z okresu II Wojny Światowej, działo przeciwlotnicze i torpeda. Teraz grozi mu sroga grzywna!

Czołg Pantera i inna broń w piwnicy? Znalezisko było kwestią przypadku

Kiedy w 2015 roku niemieccy policjanci przeszukiwali domy, w których mogły znajdować się skradzione podczas II Wojny Światowej dzieła sztuki, nie spodziewali się, że trafią na takie znalezisko. Po wejściu do jednej z piwnic domu, którego właścicielem był wówczas 84-letni obywatel Niemiec, natknęli się na naprawdę sporych rozmiarów arsenał. W piwnicy bowiem stał czołg Pantera, który służył podczas II Wojny Światowej. To nie wszystko, ponieważ było tam też działo przeciwlotnicze, torpeda czy bliżej nieokreśloną ilość pistoletów i karabinów.

Przeczytaj także: Porsche leci w kosmos! SpaceX i Blue Origin mają nową konkurencję

W piwnicy niemieckiego emeryta znaleziono także wiele historycznych rzeczy, które nawiązywały do historii z czasów wojny. Wśród nich można wymienić medale, mundury, przypinki, a także dzwon pochodzący z zatopionego okrętu wojennego Admiral Graf Spee. Cały „dorobek”, którego wyciagnięcie zajęło 9 godzin, możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=jpekH5vNMoU

Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje

Przetrzymywanie takiego arsenału w prawie niemieckim nie jest legalne, dlatego też niemieckiemu emerytowi grozi wysoka kara grzywny. Dopiero po 6 latach od znalezienia piwnicy, w której znajdował się czołg Pantera i wiele innych historycznych broni, zaczęło się postępowanie w tej sprawie. Okazuje się, że obecnie 90-letniemu Niemcowi grozi około pół miliona euro kary.

Obrończy mężczyzny walczą jednak o zredukowanie tej liczby do 50 tysięcy euro. Jak oznajmiają, czołg został zakupiony przez mężczyznę jako złom i w takim stanie stał też w piwnicy. Decyzja sądu zostanie podjęta po oględzinach i potwierdzeniu faktycznego stanu technicznego tego wojennego pojazdu. Ma ona określi sprawność i funkcjonalność czołgu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj