148
Views

Porsche to marka, która słynie z produkcji luksusowych samochodów sportowych, które mogą pochwalić się kosmicznymi osiągami. Wkrótce marka będzie mogła mówić o kosmosie nie tylko w kontekście mocy swoich aut, ale również dosłownie. Marka zainwestowała w start-up rakietowy Isar Aeroposace. SpaceX i Blue Origin mają nową konkurencję?

Porsche dołącza do kosmicznego wyścigu

Każdy z nas chciałby chociaż raz zobaczyć naszą planetę z kosmosu. Tyczy się to także dużych firm, dlatego też coraz częściej słyszymy o nowych projektach kosmicznych, które decydują się na inwestycję właśnie w tę dziedzinę nauki. Do tego grona dołącza również niemiecka marka samochodów sportowych, Porsche! Producent ze Stuttgartu zainwestował właśnie w start-up rakietowy, który nazywa się Isar Aerospace.

Niemiecki start-up dopiero startuje z własnym projektem rakiety kosmicznej, ponieważ pierwsze komponenty zaczynają tworzyć się za pomocą drukarki 3D. Porsche najwidoczniej uznało, że to właśnie przemysł kosmiczny jest przyszłością i ta inwestycja z czasem się zwróci. Obok HB Capital i Lombard Odier niemiecki producent samochodów stał się inwestorem Isar Aerospace. Firma wyłożyła na stół 75 milionów dolarów (ok. 290 mln PLN). Start-up, dzięki sponsorom, zebrał już około 160 mln USD.

Porsche
Porsche inwestuje w niemiecki start-up kosmiczny!

Pierwsza rakieta jest już w procesie produkcyjnym

Pierwsze plany zakładają stworzenie rakiety nośnej, która będzie wykorzystywana do wynoszenia satelitów na orbitę ziemską. Isar Aerospace ma jednak większe plany, ponieważ w przyszłości chce stworzyć rakietę, która będzie zachowywała się jak SpaceX Falcon 9.

Przeczytaj także: To tutaj trafią największe hity muzyczne świata. Przetrwają ponad 1000 lat!

Isar Aerospace to nowa firma na rynku kosmicznym, która nie ma jeszcze doświadczenia w lataniu w kosmos. Niemniej jednak, niemiecki start-up rozpoczął już produkcję swojej pierwszej rakiety Spectrum. Jej elementy drukowane są za pomocą drukarki 3D, a sam pojazd kosmiczny w sporym stopniu będzie opierał się na automatyce. Warto zaznaczyć, że firma ma już pozwolenie od agencji ESA na wystrzelenie dwóch satelitów w przestrzeń kosmiczną. Wydaje się, że Porsche podjęło spore ryzyko. W przyszłości zobaczymy, czy to ryzyko się opłaci.

Porsche leci w kosmos! SpaceX i Blue Origin mają nową konkurencję
Rakieta Spectrum jest już w produkcji.
Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.