Site icon MenWorld.pl

GTA V w dalszym ciągu niezwykle popularne! Co to oznacza dla “szóstki”?

GTA V zadebiutowało w 2013 roku i od tamtego momentu ani na chwilę nie zwalnia ze swoją popularnością. Fantastyczny tryb online, który cały czas wspierany jest przez twórców, przyciąga do siebie setki graczy. Grand Theft Auto 5 pokonało kolejny kamień milowy!

GTA V radzi sobie genialnie

Wydaje mi się, że w momencie premiery GTA V Rockstar nie wyobrażał sobie, że piąta odsłona popularnej serii będzie aż tak popularna. Osiem lat po premierze Grand Theft Auto 5 w dalszym ciągu bije rekordy popularności. To zasługa GTA Online, w którym co chwila pojawiają się nowe wydarzenia i rzeczy, a także GTA Role Play, w którym to gracze mogą odgrywać dowolną postać – od sprzedawcy sklepowego, przez kierowcę taksówki, po funkcjonariusza policji. Gra, która zadebiutowała w czasach PlayStation 3 i Xbox 360 sprzedała się już w łącznym nakładzie 150 milionów egzemplarzy, a wkrótce trafi na nową generację konsol, więc liczba ta na pewno wzrośnie.

Przeczytaj także: GTA V i inne mocne tytuły w jakości 72p? Oczy będą boleć, ale to możliwe!

Według danych przedstawionych przez Rockstar Games łączna sprzedaż wszystkich gier z serii Grand Theft Auto przekroczyła już liczbę 350 milionów! GTA V, które w dalszym ciągu jest bardzo popularne, zarobiło już na siebie ponad miliard dolarów w sprzedaży detalicznej! Żaden tytuł w historii gier komputerowych nie zrobił tego szybciej! Liczby te robią ogromne wrażenie!

Na co komu “szóstka”?

Mogłoby się wydawać, że Rockstar Games chce jak najszybciej wydać nową odsłonę popularnej serii. Tak mogłoby rzeczywiście się stać, gdyby GTA V radziło sobie znacznie gorzej, niż to, co widzimy. Piąta odsłona serii pobija jednak rekord za rekordem, więc ruchy dewelopera są bardzo zrozumiałe! Dopóki stara kura w dalszym ciągu znosi złote jajka, to, jaki jest sens wymieniać ją na nową?

szkodliwość gier komputerowych
Piąta odsłona GTA sprzedała się już w nakładzie 150 mln egzemplarzy!

Data premiery GTA VI nie jest w dalszym ciągu znana. Na temat gry nie mamy praktycznie żadnych informacji. Jakiś czas temu pojawił się przeciek sugerujący, że najnowsza odsłona gry od Rockstar Games pojawi się w okolicach 2025 roku, czyli dopiero za 4 lata! Pojawiły się również słuchy, które mówią, że może być to ostatnia odsłona serii w znanej nam formie.

Exit mobile version