132
Views

Wielka kradzież samochodów – kultowa seria, którą zna prawie każdy gracz. Młodsze pokolenie będzie miało teraz okazję sprawdzić jak wyglądało Anywhere City, bowiem udostępniono GTA za darmo. Mowa o “dwójce”, czyli tytule, który został wydany w 1999 roku. Klasyka.

Tytuł można pobrać między innymi za pośrednictwem niemieckiego Chipa. Wystarczy kliknąć w ten link. Instalka zajmuje około 350 MB, a więc połowę miejsca płyty CD. Przypominam, że GTA 5 potrzebowało 65 GB wolnego miejsca na dysku. Próbowałem zainstalować na laptopie z Windows 11 – wszystko działa jak należy. Czemu zdecydowano się udostępnić “dwójkę”? Kto wie, może ma to związek z wyciekiem informacji na temat GTA 6. Tak czy inaczej, to świetna okazja aby przypomnieć sobie jak wyglądała druga odsłona Grand Theft Auto, która została wydana dwadzieścia trzy lata temu.

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design
GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Grę wydano 22 października 1999 roku. Producentem była firma DMA Design, a wydawcą Rockstar Games. Jak to zwykle w przypadku Grand Theft Auto bywa, wcielaliśmy się w gangstera – Claude SPeed’a, który miał za zadanie dokonywanie różnych przestępstw. Zlecali je przedstawiciele półświatka należący do siedmiu różnych gangów. Efektem pozytywnego wykonywania zadań była możliwość odblokowania kolejnej dzielnicy miasta.

Im dalej brniemy w rozwiązywanie zadań, tym jest trudniej, bowiem bossowie mafijni dowiadują się o naszej “pracy na kilka frontów”. Efekt? Wydajną za nami list gończy. Ciekawostką jest również świetna ścieżka dźwiękowa z jedenastoma radiostacjami. Warto również wspomnieć o tym, że GTA 2 utrzymuje widok kamery z góry, który pojawił się już w “jedynce”. Jest to przy okazji ostatni tytuł Grand Theft Auto z takim widokiem, bowiem w trzeciej odsłonie gracze mogli doświadczyć rewolucji w postaci widoku trójwymiarowego.

Tak czy inaczej, zachęcam do pobrania – wspomnienia wrócą.

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design
GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design
Kategoria artykułu
Gry
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.