Site icon MenWorld.pl

Handheld ASUS ROG Ally ma zdetronizować Steam Deck

Handheld ASUS ROG Ally ma zdetronizować Steam Deck

Handheld ASUS ROG Ally ma zdetronizować Steam Deck Fot. ASUS

Wszystko wygląda na to, że ASUS postanowił rzucić rękawice Valve i powalczyć o klientów rynku handheldów. Tajwańska firma technologiczna oficjalnie zapowiedziała ASUS ROG Ally, czyli przenośną konsolę do gier, która ma konkurować z Steam Deck.

Rynek handheldów powiększy się o kolejnego gracza

Obecnie na rynku przenośnych konsol do gier znajdziemy dwie pozycje, które mocno się od siebie różnią. Oczywiście pierwszą z nich jest Nintendo Switch, które ma ogromne grono odbiorców. Możliwości tego urządzenia są jednak nieco ograniczone, zwłaszcza jeśli porównamy je ze Steam Deck, drugim najważniejszym modelem na tym rynku.

Handheld ASUS ROG Ally ma zdetronizować Steam Deck
ASUS oficjalnie zapowiedział ROG Ally, przenośną konsolę do gier! Fot. ASUS

Przeczytaj także: Pożyczka u Apple. Producent będzie teraz jak bank

Reklama

I to właśnie ze Steam Deck będzie konkurował ASUS ROG Ally, czyli nowy handheld zapowiedziany przez tajwańską firmę technologiczną. Urządzenie to ma oferować bardzo ciekawą specyfikację, dzięki czemu będzie ono w stanie rzucić wyzwanie produktowi Valve. Czy tak naprawdę się stanie?

ASUS ROG Ally oficjalnie zapowiedziany

Jak podaje portal The Verge, ASUS ROG Ally zostanie wyposażony w 7-calowy wyświetlacz oferujący rozdzielczość FUll HD 1920×1080 pikseli, częstotliwość odświeżania 120 Hz, jasność na poziomie 500 nitów i proporcje 16:9. W tym przypadku mówimy o lepszych parametrach niż Steam Deck, który oferuje odświeżanie 60 Hz, rozdzielczość 1280 x 800 i technologię LCD IPS.

Handheld ASUS ROG Ally ma zdetronizować Steam Deck
ASUS oficjalnie zapowiedział ROG Ally, przenośną konsolę do gier! Fot. Asus

Kwestia procesora nie jest znana, chociaż mówi się, że nowa konsola zostanie wyposażona w niestandardowy APU od firmy AMD. Procesor ten ma być najbardziej wydatnym układem, jaki został wykorzystany w przenośnej konsoli. Co więcej, na pokładzie znajdziemy 16 GV RAM LPDDR5X, dwa wentylatory, dwa radiatory i ciepłowód. Mówi się, że producent wyposaży swoją konsolę w złącze ROG XG Interface, które pozwoli na podłączenie zewnętrznego GPU za pomocą stacji eGPU ASUS ROG XG Mobile.

Dokładne wymiary ASUS ROG Ally nie są znane. Przecieki mówią, że będzie on smuklejszy i lżejszy niż Steam Deck, ale na szczegółowe informacje trzeba będzie poczekać. Na ten moment nie ma informacji, które zdradzają, kiedy konsola pojawi się na rynku i ile będzie kosztować.

ROG ALLY - ROG’s First Handheld Gaming PC

Źródło: The Verge

Exit mobile version