127
Views

Platforma HBO Max w swojej ofercie posiada kilka oryginalnych produkcji, które tworzone były na przestrzeni lat. Niestety, podobne projekty już nie powstaną, ponieważ Warner Bros. Discovery, do którego należy marka HBO, po odłączeniu się od AT&T postanowiła przyciąć koszty i zakończyć produkcję w dużej części Europy!

HBO Max kończy z produkcją materiałów w Europie

Ślepnąc od świateł, Wataha, Odwilż, czy Pakt to polskie produkcje, które dostępne są na HBO Max. Wszystkie z nich cieszą się bardzo dobrą opinią wśród krytyków oraz widzów. Niestety, z racji tego, że Warner Bros. Discovery, do którego należy marka HBO, odłączyło się od AT&T, musi mocno obciąć koszty (o około 3 miliardy dolarów USD), podobne produkcje już nie powstaną.

Nie mówimy tutaj jedynie o produkcjach polskich, ponieważ HBO Max rezygnuje z projektów realizowanych w Turcji, Holandii, Europie Środkowej, Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Cięciami nie zostały objęte jedynie dwa kraje – Francja oraz Hiszpania. Jak powiedział rzecznik firmy serwisowi Variety, projekty w Europie Środkowej i krajach skandynawskich zostały wstrzymane, więc nie jest to ostateczny koniec takich projektów.

Czy to początek kryzysu w branży?

Co z filami, serialami i programami dokumentalnymi, które zostały już nakręcone i znajdują się w postprodukcji lub na etapie produkcji? Zdradzono, że zarząd HBO Max przegląda projekty i zdecyduje, które z nich trafią na platformę, czy zostaną zastosowane “inne rozwiązania licencyjne”. Agnieszka Niburska, PR director CE w HBO Max EMEA poinformowała wirtualnemedia.pl, że kilka europejskich projektów, które zostały już zamówione, mogą pojawić się w ofercie serwisu.

hbo max
Wataha to jeden z najlepszych polskich seriali. Wyprodukowany został na zlecenie HBO.

Przeczytaj także: TikTok oskarżony o przyczynienie się do śmierci dwóch dzieci

Czy segment serwisów steramingowych przechodzi kryzys? Variety podaje, że cięcia kosztów obejmują nie tylko Europę, ale także wszystkie obszary, na których działa HBO Max. Seriale, filmy i dokumenty, które zostały już wyprodukowane, mogą trafić na inne serwisy, a Warner Bros. będzie widniał tam tylko jako producent.

Źródło: Wirtualnemedia/Variety

Kategoria artykułu
Film
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.