Site icon MenWorld.pl

Historia The Grand Tour dobiega końca. W 2024 ostatni odcinek!

Historia The Grand Tour dobiega końca. To ostatni odcinek_2

Historia The Grand Tour dobiega końca. W 2024 roku wyemitowany zostanie ostatni odcinek. Fot. Amazon Prime Video

Historia The Grand Tour dobiega końca. Richard Hammond, James May i Jeremy Clarkson są legendami motoryzacyjnego dziennikarstwa, na którym setki z nas się wychowało. Po odejściu z Top Gear rozpoczęli oni nowy program na platformie Prime Video, jednak nic nie trwa wiecznie. Rzetelne źródła potwierdzają, że program z Zimbabwe będzie tym ostatnim.

Historia The Grand Tour skończy się w 2024 roku

The Grand Tour z początku działało tak samo, jak Top Gear. Odcinki emitowane były na platformie Amazon Prime Video co tydzień, jednak zważając przede wszystkim na problemy zdrowotne i wiek prowadzących zdecydowano się zmienić system działania show. Teraz zamiast cotygodniowych programów, w ciągu roku pojawiał się jeden długi odcinek specjalny z różnych miejsc na świecie. Ostatni z nich miał miejsce w Polsce.

Przeczytaj także: To tutaj kierowcy Skody nie płacą na stacji. Czekaj, co?!

Niestety, historia The Grand Tour dobiega końca, ponieważ jak potwierdzają źródła BBC oraz sam Jeremy Clarkson na swoim Instagramie, w 2024 roku zobaczymy ostatni odcinek programu motoryzacyjnego. Przygoda trzech kumpli zakończy się w Zimbabwe. Warto jednak podkreślić, że Hammond, May i Clarkson nie znikają z telewizji, ponieważ na platformie Amazona mają oni swoje programy, które cieszą się popularnością – James May w programie “Nasz człowiek w Japonii” odkrywa Kraj Kwitnącej Wiśni, Richard Hammond walczy o przetrwanie w “Wielcy Eskapiści”, natomiast Jeremy Clarkson zajmuje się swoją farmą i trudami życia rolnika w “Farma Clarksona”.

Historia The Grand Tour dobiega końca. To ostatni odcinek
Jeremy Clarkson na swoim Instagramie potwierdził, że historia The Grand Tour dobiega końca.

Trójka przyjaciół, która stworzyła najlepsze motoryzacyjne show w historii

Przez lata miliony miłośników motoryzacji siadało przed telewizorami i oglądali jeden z najlepszych programów o tej tematyce w historii. Top Gear zyskał popularność dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do recenzji samochodów i komicznych wyzwań, z którymi mieli mierzyć się prowadzący. Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond z programu o autach stworzyli show o trzech kumplach, którzy przeżywają niezapomniane chwile, a przy okazji jeżdżą przy tym nowymi lub wysłużonymi samochodami.

Historia The Grand Tour dobiega końca. To ostatni odcinek_3
Historia The Grand Tour dobiega końca. W 2024 roku wyemitowany zostanie ostatni odcinek. Fot. Amazon Prime Video

Po kontrowersji związanej z Jeremym Clarksonem i członkiem produkcji programu Top Gear, BBC, czyli producent, postanowił zwolnić swojego prowadzącego. Po kilku tygodniach dowiedzieliśmy się, że z pracy przy tym programie zrezygnowali także May i Hammond. To był początek końca Top Gear, którego duszą nie były auta, a trzech prowadzących. Trio z kolei dogadało się z Amazonem i stworzyło The Grand Tour, który działał na podobnej zasadzie.

Niedawno BBC potwierdziło, że Top Gear znika z anteny na dobre.

Źródło: BBC/Jeremy Clarkson IG

Exit mobile version