Hybrydowy Ford Mustang? Tak, powstanie niebawem.

Hybrydowy i autonomiczny Ford? Tak! Producent wprowadzi nowe modele w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dziś Ford podał szczegóły dotyczące siedmiu z trzynastu nowych, globalnych samochodów elektrycznych, które firma zamierza wprowadzić do sprzedaży w ciągu najbliższych pięciu lat. Wśród nich znalazły się hybrydowe wersje kultowych modeli F-150 pickup i Mustang przeznaczone na rynek w Stanach Zjednoczonych, a także hybrydowy van Transit Custom w wersji plug-in przeznaczony na rynki Europy oraz w pełni elektryczny SUV o zwiększonym zasięgu wynoszącym przynajmniej 480 kilometrów (300 mil), który będzie oferowany na całym świecie.

Ford ogłosił także plany związane z inwestycją rzędu 700 mln dolarów w rozszerzenie zakładu Flat Rock Assembly Plant w Michigan, w którym obok modeli Mustang i Lincoln Continental mają być produkowane zaawansowane technicznie samochody autonomiczne i elektryczne. Wraz z rozwojem fabryki powstanie w niej 700 nowych miejsc pracy.

Podjęte działania są częścią wartej 4,5 mld dolarów inwestycji w samochody elektryczne realizowanej do roku 2020, w ramach której klienci na całym świecie otrzymają nowoczesne, mocne i wydajne paliwowo modele. Plany te są również skupione wokół transformacji Forda w firmę oferującą samochody oraz usługi mobilne, mając na celu objęcie wiodącej pozycji na rynku pod kątem innowacji z zakresu samochodów autonomicznych i elektrycznych oraz nowoczesnych rozwiązań mobilnych.

„Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, w związku z czym Ford chce przejąć pozycję lidera w zakresie oferowania klientom szerokiej gamy pojazdów z napędem elektrycznym, a także usług i rozwiązań, które ułatwiają życie. Nasze inwestycje oraz nowe modele stanowią odzwierciedlenie naszego przeświadczenia, iż w ciągu najbliższych 15 lat globalna oferta samochodów zelektryfikowanych przewyższy ofertę aut z napędem spalinowym.”

powiedział Mark Fields, prezes Forda i dyrektor zarządzający.

Plan Forda dotyczący pojazdów EV zakłada elektryfikację najbardziej popularnych samochodów osobowych, aut użytkowych, SUV-ów oraz modeli o wysokich osiągach, aby uczynić je bardziej wydajnymi i przyjemniejszymi w prowadzeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=3tVIfWRKhQg

Siedem globalnych modeli ogłoszonych dziś w ramach nowego planu:

 • Nowy, w pełni elektryczny mały SUV, który pojawi się na rynku do roku 2020, oferujący zasięg wynoszący przynajmniej 480 kilometrów (300 mil). Model ten będzie budowany w fabryce Flat Rock i sprzedawany w Ameryce Północnej, Europie i Azji.
 • Wielkoseryjny samochód autonomiczny zaprojektowany do wykorzystania w zakresie usług związanych z mobilnością, jak wspólne przejazdy (ride sharing) czy transport pasażerski (ride hailing), początkowo oferowany w Ameryce Północnej. Model hybrydowy zadebiutuje w roku 2021 i będzie wytwarzany w fabryce Flat Rock.
 • Hybrydowa wersja bestsellerowego pickupa F-150 dostępna do roku 2020 w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Ford F-150 Hybrid, produkowany w należącej do Forda fabryce Dearborn Truck Plant, zaoferuje duże możliwości holownicze i transportowe oraz możliwość pracy, jako mobilny generator.
 • Hybrydowa wersja kultowego Mustanga, oferująca moc silnika V8 oraz wysoki moment obrotowy w niskim zakresie prędkości obrotowych. Mustang Hybrid, budowany w zakładzie Flat Rock Plant, zadebiutuje w 2020 roku i będzie początkowo dostępny w Ameryce Północnej.
 • Transit Custom w wersji plug-in hybrid dostępny w 2019 roku w Europie. Samochód został zaprojektowany, aby obniżyć koszty eksploatacji na ulicach nawet najbardziej zatłoczonych miast.
 • Dwa nowe, hybrydowe samochody policyjne przeznaczone do pościgów. Jedna z dwóch nowych hybryd będzie budowana w Chicago, przy czym oba modele zostaną wyposażone w oprzyrządowanie policyjne w dedykowanym, należącym do Forda centrum modyfikacji samochodów policyjnych w Chicago.

Hybrydowy Ford Mustang, w pełni elektryczny SUV i inne ciekawe propozycje Forda na nadchodzące lata.

 • Ford podał szczegóły dotyczące siedmiu z trzynastu nowych, globalnych samochodów elektrycznych, które firma zamierza wprowadzić do sprzedaży w ciągu najbliższych pięciu lat; wśród nich znalazły się modele F-150 Hybrid, Mustang Hybrid i Transit Custom plug-in hybrid.
 • Ford wprowadzi do sprzedaży w pełni elektrycznego SUV-a o zasięgu wynoszącym przynajmniej 480 kilometrów (300 mil) oraz dwa nowe zelektryfikowane samochody policyjne.
 • Producent inwestuje 700 mln dolarów i tworzy 700 nowych miejsc pracy w fabryce Flat Rock (Michigan) Assembly Plant, w której obok modeli Mustang i Lincoln Continental mają być produkowane zaawansowane technicznie samochody autonomiczne i elektryczne.
 • Ford wprowadza nowatorską technologię bezprzewodową, która sprawia, że ładowanie samochodu elektrycznego jest równie łatwe, jak zajmowanie miejsca parkingowego; oprócz tego, firma testuje w tym roku prototypy EV w Europie, Nowym Jorku oraz w innych dużych miastach w Stanach Zjednoczonych.
 • Ford rezygnuje z inwestycji wartej 1,6 mld dolarów w nową fabrykę w San Luis Potosi w Meksyku i inwestuje 700 mln dolarów w rozbudowę zakładu Flat Rock w Michigan; Ford będzie wytwarzał model Focus nowej generacji w istniejącej już fabryce w Hermosillo w Meksyku, aby poprawić rentowność firmy.

 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj