119
Views

Po świetnych występach przyszła pora na chwilę odpoczynku. Organizatorzy WTA 1000 w Madrycie ogłosili, że Iga Świątek nie wystąpi na turnieju. Polka boryka się z kontuzją prawego ramienia i potrzebuje regeneracji. Patrząc na ostatnią formę Polki, jest to wielka szansa dla rywalek!

Iga Świątek z kontuzją. Nie zagra w Madrycie!

Iga Świątek rządzi i dzieli w tenisowym świecie kobiet. Polka znajduje się w doskonałej dyspozycji i wygrywa spotkanie za spotkanie. Jej obecny wyniki zatrzymał się na 23 meczach z rzędu. Młoda polska tenisistka wygrała w tym roku cztery prestiżowe turnieje i jest bezsprzecznym numerem jeden w światowym rankingu WTA. Wyprzedza drugą Paulę Badosę o ponad 2 tysiące punktów!

Iga Świątek
Polka nie wystąpi na turnieju WTA 1000 w Madrycie. /Fot. MMOPEN

Przeczytaj także: Konflikt na linii Lewandowski – Nagelsmann. Trener powodem odejścia Polaka?

Kibice chcieliby, aby tak znakomita passa trwała, jak najdłużej, jednak na kolejne sukcesy będziemy musieli poczekać. Tak imponująca seria odbiła się na zdrowiu 20-letniej Polki, dlatego też przyszła na regenerację. Iga Świątek nie wystąpi na turnieju WTA 1000, który odbędzie się na ceglanych kortach w Madrycie. Powodem jest kontuzja prawego ramienia.

Polka szykuje formę na French Open

Iga Świątek poinformowała na swoich mediach społecznościowych o decyzji zrezygnowania z występu podczas turnieju WTA 1000 w Madrycie. Powodem jest kontuzja prawego ramienia, która dokucza Polce już od kilku spotkań. Polska tenisistka oraz jej zespół zdecydowali, że w tym roku opuści turniej w stolicy Hiszpanii i skupi się na regeneracji. To nie pierwsza taka decyzja w sezonie, ponieważ już wcześniej wycofała się z turnieju w Charleston. Powodem również był problem z ramieniem.

Oczywiście to nie oznacza, że Iga Świątek kończy już swoje zmagania. Polak oznajmiła, że chce jak najlepiej przygotować się do turnieju w Rzymie oraz prestiżowego turnieju Rolanda Garossa. Pierwsza rakieta świata postanowiła na rehabilitację i kumulowanie sił na kolejne miesiące ciężkiej gry. Turniej w Rzymie rozpocznie się 2 maja, natomiast najważniejszy turniej sezonu, French Open, 22 maja. To właśnie na te dwa turnieje Polka szykuje swoją formę.

Źródło: Iga Świątek/ MMOPEN/fot. MMOPEN/WTA Insider

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.