Jeżeli kiedykolwiek odwiedziliście takie serwisy jak Twitch czy YouTube, działanie moderatorów powinno być Wam doskonale znane. Dla osób nie w temacie – moderator w teorii ma być osobą, która chociażby pomaga nam utrzymać porządek i przestrzeganie regulaminu podczas naszej transmisji. W związku z tym, że moderator też człowiek, w praktyce różnie to bywa. Właśnie dlatego powinniśmy ostrożnie dobrać stróżów prawa dla naszego konta.

Instagram dodaje moderatorów – pomoc dla streamerów

Funkcja transmisji na żywo jest obecna na Instagramie of 2016 roku i mimo, że tacy moderatorzy potrafią znacząco ułatwić nam życie to na tej platformie do tej pory opcji ich wyboru nie było… aż do teraz! Oficjalnie, Instagram dodaje moderatorów dla twórców.

Aby dodać moderatora podczas transmisji należy kliknąć 3 kropki na pasku komentarza i stamtąd wybrać spośród sugerowanych kont lub użyć wyszukiwarki. Osoby, którym nadamy role moderatora będą mogły zgłaszać komentarze, blokować możliwość ich zamieszczania dla konkretnych osób, a nawet wyrzucać widzów ze strumienia.

Założenia zmiany i przyszłość platformy

Krok ten ma na celu zmniejszenie liczby trolli, osób celowo zniechęcających twórców itp. Jak będzie naprawdę? O tym będziemy musieli się przekonać “w praniu”, jednak zmiana tak czy siak na plus, daje to wybór twórcom – czy chcą radzić sobie sami, czy też mieć swoich pomocników.

Instagram dodaje moderatorów
Instagram dodaje moderatorów dla twórców!

Póki co nie wiadomo czy wybrani moderatorzy będą mogli również zarządzać komentarzami pod postami. Patrząc na brak informacji na ten temat ze strony zespołu Instagrama domyślam się, że niestety tak nie będzie. Nadal uważam, że jest to funkcja której na pewno bardzo brakowało wielu twórcom i być może w przyszłości zostanie ona rozwinięta. Instagram dodaje moderatorów i tym samym próbuje przekonać społeczność, że jest miejscem bardziej bezpiecznym z większą swobodą dla twórców.

Sprawdź również nasze inne treści z kategorii nowe technologie