Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nieletni nie będą mogli korzystać z portali społecznościowych? W sumie… powinno tak być patrząc na to, co nastolatkowie publikują w sieci. Meta wprowadza nowy regulamin, zmieniający zasady dla użytkowników. Szczególnie tych, którzy nie są jeszcze pełnoletni.

W tym przypadku popieram działania Meta, która zmienia regulamin dotyczący aktualizacji prywatności. Szczególnie dotyczy on osób niepełnoletnich. Co proponuje firma Marka Zuckerberga? Czy faktycznie wprowadzony zostanie Instagram dostępny od 18 roku życia? Już tłumaczę.

Przede wszystkim zmiany będą różne, w zależności od kraju, w jakim się znajdujemy. Dlatego w zależności od lokalizacji regulamin będzie dotyczył 16-latków lub 18-latków. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo nieletnich, aczkolwiek, czy to oznacza, że nie będą mieli dostępu do popularnych portali społecznościowych?

Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta grozi UE!
Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Uspokajam – Instagram i Facebook dalej będą dostępne dla niepełnoletnich. Z małymi zmianami. Zacznijmy od tego, że nowi, nieletni użytkownicy, którzy planują rejestrację konta na Facebooku lub Instagramie „z automatu” otrzymają ustawienia profilu zoptymalizowane pod kątem prywatności. Pozostali (obecni) użytkownicy otrzymają komunikat sugerujący wprowadzenie zmian. Jakich? Nowe profile będą mieć ukrytą listę znajomych. Niewidoczne będą również zdjęcia oraz wpisy osoby nieletniej. Takich postów oraz fotek nie będzie można komentować. Nawet wtedy, gdy osoba niepełnoletnia będzie na nich oznaczona.

Na tym jednak nie koniec zmian. Meta informuje, że nie będzie możliwości kontaktu z nieletnimi, jeśli algorytm uzna, że osoba dorosła jest „potencjalne podejrzana”. Na czym to polega? Nie do końca wiadomo. Na dzień dzisiejszy chodzi przede wszystkim o profile, które były zablokowane bądź zgłoszone przez nieletnich. Ostatnią zmianą, jaka zostanie wprowadzona po aktualizacji regulaminu, jest również blokada sugestii osób nieletnich, innym użytkownikom, którzy mogą je potencjalnie znać.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii internet.

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta
Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Znamy cennik Hondy Civic Type-R 2023. Mnie nie zaskoczyła

Pojawił się długo wyczekiwany przez wiele osób, w tym...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Skład Polaków na Argentynę. Tak zagramy o awans!

Reprezentacja Polski zagra dziś swój ostatni mecz w ramach...

Finaliści Car Of The Year 2023 ujawnieni, a głosowanie w styczniu

Głosowanie na tytuł Car Of The Year 2023 zbliża...

Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

A jednak, stało się. Discord będzie płatny. Na szczęście...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!