Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nieletni nie będą mogli korzystać z portali społecznościowych? W sumie… powinno tak być patrząc na to, co nastolatkowie publikują w sieci. Meta wprowadza nowy regulamin, zmieniający zasady dla użytkowników. Szczególnie tych, którzy nie są jeszcze pełnoletni.

W tym przypadku popieram działania Meta, która zmienia regulamin dotyczący aktualizacji prywatności. Szczególnie dotyczy on osób niepełnoletnich. Co proponuje firma Marka Zuckerberga? Czy faktycznie wprowadzony zostanie Instagram dostępny od 18 roku życia? Już tłumaczę.

Przede wszystkim zmiany będą różne, w zależności od kraju, w jakim się znajdujemy. Dlatego w zależności od lokalizacji regulamin będzie dotyczył 16-latków lub 18-latków. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo nieletnich, aczkolwiek, czy to oznacza, że nie będą mieli dostępu do popularnych portali społecznościowych?

Reklama

Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta grozi UE!
Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Uspokajam – Instagram i Facebook dalej będą dostępne dla niepełnoletnich. Z małymi zmianami. Zacznijmy od tego, że nowi, nieletni użytkownicy, którzy planują rejestrację konta na Facebooku lub Instagramie „z automatu” otrzymają ustawienia profilu zoptymalizowane pod kątem prywatności. Pozostali (obecni) użytkownicy otrzymają komunikat sugerujący wprowadzenie zmian. Jakich? Nowe profile będą mieć ukrytą listę znajomych. Niewidoczne będą również zdjęcia oraz wpisy osoby nieletniej. Takich postów oraz fotek nie będzie można komentować. Nawet wtedy, gdy osoba niepełnoletnia będzie na nich oznaczona.

Na tym jednak nie koniec zmian. Meta informuje, że nie będzie możliwości kontaktu z nieletnimi, jeśli algorytm uzna, że osoba dorosła jest „potencjalne podejrzana”. Na czym to polega? Nie do końca wiadomo. Na dzień dzisiejszy chodzi przede wszystkim o profile, które były zablokowane bądź zgłoszone przez nieletnich. Ostatnią zmianą, jaka zostanie wprowadzona po aktualizacji regulaminu, jest również blokada sugestii osób nieletnich, innym użytkownikom, którzy mogą je potencjalnie znać.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii internet.

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta
Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama