Meta, właściciel serwisu Instagram planuje wprowadzić nową formę zarobków dla twórców, którzy opierają swoją działalność na prowadzeniu profilu na właśnie tej platformie społecznościowej. Według najnowszych informacji wkrótce na Instagramie mogą pojawić się opcje wspierania ulubionych twórców.

Instagram stawia na subskrypcje

Twórcy, którzy opierają swoją działalność na tworzeniu materiałów i prowadzeniu profilu w medium społecznościowym Instagram do tej pory mogli zarabiać jedynie za pomocą produktów sponsorowanych. Oczywiście do takiej współpracy musieli zostać zaproszeni lub samemu bądź za pośrednictwem swojego agenta, wynegocjować warunki. To wkrótce może się zmienić.

Przeczytaj także: Chcesz wstawiać zdjęcia na Instagram z komputera? Wkrótce to zrobisz!

W przeciwieństwie do serwisu YouTube, czy samego Facebooka, twórcy nie mogą zarabiać za pośrednictwem reklam. Instagram znalazł jednak zupełnie inne rozwiązanie, którym mają być płatne subskrypcje dla ulubionych twórców. Nie jest to pierwsza wzmianka o takiej formie zarobków na tej platformie, ponieważ już wcześniej sugerowano, że taka funkcja trafi na medium.

Jak ma wyglądać plan płatności?

Jak możemy przeczytać w serwisie TechCrunch Instagram poważnie myśli nad wprowadzeniem nowej formy zarobków dla twórców. Według przecieków subskrypcja kosztowałaby od 0,99 USD do 4,99 USD miesięcznie. Dowodem na to, że coś rzeczywiście może być na rzeczy, jest wprowadzenie płatnych odznak.

Użytkownicy po zakupieniu płatnej odznaki stworzonej przez różnych twórców mogą przyznawać je swoim ulubionym osobom podczas transmisji live. Instagram zaczerpnął mocną inspirację serwisem Twitch, na którym istnieje forma przyznawania nagród tego typu. Na tę chwilę nowa forma zarobków jest tylko spekulacją, a o tym, czy rzeczywiście zostanie wprowadzona, dowiemy się w przyszłości.

Źródło: TechCrunch