iOS zabiera udziały na rynku Androidowi! Dominacja Google dobiega końca?

System Google Android bez wątpienia jest najpopularniejszym systemem na rynku. Google od lat dominuje, a to ze względu na ilość producentów, którzy decydują się na wykorzystanie ich produktu. Najnowsze dane pokazują, że Android stracił udziały na rynku systemów mobilnych na rzecz iOS.

Czy iOS kiedyś dogoni system Android?

Na systemie operacyjnym Android pracują smartfony i tablety największych producentów na świecie. Z systemu stworzonego przez Google nie korzysta jedynie Apple. Co prawda, najnowszy raport StockApps pokazuje, że system Google w dalszym ciągu dominuje na rynku i nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie się to zmieniło, to jednak Apple ma w tej kwestii coraz więcej do powiedzenia.

Apple iphone 13 ios android
iOS zabiera udziały na rynku Androidowi! Dominacja Google dobiega końca?

Przeczytaj także: OnlyFans nie dla Rosjan! Stanowczy ruch platformy!

Jak ujawnia raport StockApps, udział systemu Google na rynku OS mobilnych wynosi w 69,74 proc. W 2018 roku liczba ta wynosiła aż 77,32 proc., co oznacza, że przez pięć lat system operacyjny od Google stracił 7,58 punktów procentowych udziałów na rynku. W tym okresie Apple może pochwalić się wynikiem lepszym o 6,09 pp., ponieważ w najnowszym zestawieniu udział na rynku mobilnym systemu od Apple wynosi 25,49 proc.

Jak to wygląda na poszczególnych kontynentach?

Analiza rynku przeprowadzona przez firmę StockApps pokazała również, jak prezentuje się udział na poszczególnych kontynentach. Okazuje się, że aż 84 proc. smartfonów w Afryce pracuje na systemie Google. 14 proc. to smartfony z systemem Apple, zaś 2 proc. urządzeń w dalszym ciągu pracuje na systemach od Samsunga, Nokii oraz na KaiOS. Taka sama dominacja jest w przypadku Azji i Ameryki Południowej. Google kontroluje tam odpowiednio 81 i 90 proc. rynku.

W Europie jest podobnie. Google może pochwalić się znaczną przewagą, chociaż nie jest ona tak duża, jak w przypadku Afryki. Badania pokazują, że 69,32 proc. smartfonów w Europie zasilanych jest systemem giganta z Mountain View. 30 procentowy udział na europejskim rynku telefonów ma z kolei Apple. 1 proc. udziałów należy do takich producentów jak Nokia, czy Samsung. System firmy z Cupertino dominuje jednak na takich rynkach jak Ameryka Północna oraz Oceania. System iOS kontroluje na tych terenach 54 proc. rynku, a Google 45 proc. Mniej niż 1% należy do innych systemów.

Źródło: NewsHunt365

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj