OnlyFans nie dla Rosjan! Stanowczy ruch platformy!

Serwis OnlyFans kojarzy nam się contentem +18, jednak jego pierwotny zamysł był zupełnie inny. Platformę jednak przejęły tego typu treści i to właśnie z niego słynie. Do tej pory serwis dostępny był również dla rosyjskich twórców. Teraz to uległo zmianie.

OnlyFans blokuje konta i możliwość zarabiania rosyjskim twórcom

OnlyFans do tej pory pozostawał otwarty na działalność rosyjskich obywateli. Platforma pozwalała na zarabianie i umieszczanie treści przez Rosjan i Rosjanki. To oczywiście spotkało się ze sporym niezadowoleniem ze strony opinii publicznej. Okazuje się jednak, że platforma zdecydowała się na radykalny krok i zawiesiła konta i płatności dla rosyjskich twórców.

onlyfans_1
OnlyFans nie dla Rosjan! Stanowczy ruch platformy!

Przeczytaj także: To pewne! Netflix wprowadzi reklamy na swoją platformę!

Platforma OnlyFans za pośrednictwem portalu Motherboard w swoim oficjalnym oświadczeniu oznajmiła, że tymczasowo wstrzymuje ona działalność kont prowadzonych przez Rosjanki i Rosjan. Wstrzymane zostały również płatności dla rosyjskich twórców. Co prawda w lutym serwis zablokował dostęp do platformy rosyjskim twórcom, jednak po jakimś czasie zostało on im przywrócony. Wydaje się, że teraz zdecydowano się na bardziej zdecydowany krok.

Platforma jeszcze bardziej utrudnia zarabianie internetowym twórcom z Rosji

Serwis swoją popularność zdobył dzięki twórcom, którzy za opłatom udostępniali treści erotyczne/pornograficzne. To właśnie z tym głównie kojarzy się platforma OnlyFans. Warto jednak podkreślić, że zarabiać na niej może każda osoba, która stwierdzi, że content, który tworzy, jest godny zapłaty. W serwisie możemy znaleźć więc różnego rodzaju szkolenia, show kulinarne i tym podobne.

W oświadczeniu serwisu OnlyFans w serwisie Motherboard możemy przeczytać, że zakaz tyczy się głównie twórców, którzy otrzymają płatności w Rosji. Nie ma żadnych informacji na temat tego, czy rosyjscy użytkownicy, którzy subskrybują różnorakie treści, w dalszym ciągu mają dostęp do platformy. Nie jest to pierwszy serwis, który wyłączył zarabianie dla rosyjskich twórców. Wcześniej zrobili to m.in. YouTube, Facebook, Instagram, czy Twitch.

Źródło: Vice

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj