135
Views

O nadchodzących modelach iPhone 13 wiemy już sporo. Nowa generacja smartfonów Apple będzie posiadała m.in. nowy system stabilizacji obrazu. Teraz pojawiły się informacje na temat pojemności akumulatorów.

Apple nigdy nie stosowało dużych baterii w swoich smartfonach

Seria iPhone 12 w momencie swojej premiery zachwycała nowym/starym designem. Kanciasta konstrukcja smartfonów skradła całe show. Później jednak przyszła pora na sprawdzenie pozostałych parametrów modeli. O ile pod względem wydajności nie było się do czego przyczepić, to w kwestii pojemności baterii już tak.

Przeczytaj także: iPhone 13 dostanie coś, co znacząco wpłynie na jakość zdjęć!

Apple nigdy nie wsadzało do swoich smartfonów dużych baterii, co niejednokrotnie spotykało się z wielką krytyką. W porównaniu do konkurencji, baterie w iPhone były po prostu małe. Nie zmieni się to w nadchodzących modelach iPhone 13, jednak będzie lepiej niż przed rokiem!

Seria iPhone 13 będzie posiadała jednak większe akumulatory

Smartfony z serii iPhone 13 zmienią się pod wieloma względami względem swoich poprzedników. Znajdziemy w nich chociażby mniejszy notch, nowy system optycznej stabilizacji obrazu z przesunięciem czy oczywiście nowy układ A15. To jednak nie wszystko, ponieważ nadchodzące smartfony Apple bedą oferowały również większą baterię.

iphone 13 pro max
Po lewej 12 Pro Max, po prawej makieta modelu 13 w tej samej wersji.

Według przecieków, które pochodząc z Chin, cała rodzina iPhone 13 zyska bardziej pojemne ogniwa. Plotki sugerują, że wersja mini będzie wyposażona w baterię o pojemności 2406 mAh (wcześniej 2227 mAh). W wersji 13 i 13 Pro znajdziemy taki sam akumulator – 3095 mAh (2815 mAh). Najmocniejszy iPhone 13 Pro Max będzie dysponował największą baterią, bo jej pojemność wynosić będzie 4352 mAh (3687 mAh).

Warto jednak pamiętać, że nie są to informacje oficjalne, dlatego też powinniśmy traktować je z przymrużeniem oka.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.