89
Views

iPhone 13 to smartfon, który nie jest już wielką tajemnicą. Wiemy, co nadchodzący model będzie oferował w kwestii specyfikacji i jak będzie się prezentował. Teraz dostaliśmy kolejną informację, która tyczy się aparatów fotograficznych!

Każdy iPhone 13 z nowym systemem stabilizacji optycznej obrazu

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że nowy iPhone 13 będzie posiadał większą wyspę na aparaty. Dzisiejsze informacje są z tym mocno związanie. Według najnowszych informacji cała seria nadchodzących telefonów od Apple zostanie wyposażona w nowy system OIS.

Przeczytaj także: iPhone 13 Pro Max będzie posiadał mniejszego notcha, ale…

Na pokładzie wszystkich modeli “trzynastki” znajdziemy system optycznej stabilizacji obrazu przesunięciem. Do tej pory system ten dostępny był jedynie w modelu iPhone 12 Pro Max. Oznacza to, że firmy produkujące systemy stabilizacji obrazu, będą musiał zwiększyć swoją produkcję nawet o 40%!

Do czego służy nowy system OIS?

Nowy system optycznej stabilizacji obrazu z przesunięciem nie jest nowością wśród telefonów marki Apple. System ten zastosowano w 12 Pro Max, a teraz znajdzie sie we wszystkich modelach iPhone 13. Za co odpowiada ta technologia? Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania jakość zdjęć jest zdecydowanie lepsza. System ten minimalizuje ryzyko zepsucia zdjęcia przy przypadkowym poruszeniu telefonem.

iPhone 13
Nowy iPhone będzie posiadał nowy system OIS.

Apple mówi, że system sensor-shift można było spotkać jedynie w lustrzankach. Teraz będzie również dostępne we wszystkich smartfonach, nawet w standardowej wersji “trzynastki”.

Źródło: 9to5Mac.com

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.