112
Views

Smartfony z serii iPhone od czasu premiery modelu X nie zmieniły się zbytnio pod względem stylistycznym. Co prawda producent przeprojektował całą bryłę, która od modelu 12 jest kanciasta, jednak przód telefonu pozostał niezmieniony. To ma zmienić się w iPhone 14.

Design znany z obecnych smartfonów Apple pochodzi z 2017 roku

Notch to charakterystyczny element dla modelu X i każdej generacji, która została przedstawiona po nim. Apple nigdy nie słynęło z szybkiego wprowadzania nowości do swoich smartfonów. Minimalistyczne zmiany konstrukcji nie powinny nikogo więc dziwić. Obecnie na rynku króluje dziurka w ekranie, jednak Apple, zupełnie jak wioska nieugiętych Galów, wciąż stawia opór.

Przeczytaj także: Apple wstrzymuje produkcję iPhone 13!

Do czasu, ponieważ już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje, że iPhone 14 będzie pozbawiony charakterystycznego elementu. Zastąpić miałoby go oczywiście oczko, które umieszczone byłoby w górnym rogu smartfona lub centralnej części wyświetlacza. Coś może w tym być, ponieważ Apple w modelach 13 Pro i 13 Pro zastosowało mniejszy notch względem poprzedniej generacji.

iPhone 14 zaoferuje dziurkę w ekranie?

Pomimo tego, że Apple nie wyraża częstych chęci wprowadzania zmian w swoich urządzeniach, to jednak z czasem musi to zrobić. iPhone 14 ma być więc początkiem zmian w wyglądzie smartfona. Jak podaje The Elec, dziurka w ekranie może trafić już do smartfona, który swoją premierę będzie miał w przyszłym roku. Wykorzystany w modelu ekran będzie pochodził od Samsunga, co nie powinno nikogo dziwić.

Serwis podaje jednak, że zmiany w wyglądzie nie będą tyczyć się wszystkich modeli z rodziny iPhone 14. Obecnie znany design Apple wykorzystana w podstawowej wersji smartfona. Dziurka w ekranie miałaby znaleźć się w modelach Pro i Pro Max. Oczywiście na tę chwilę wszystkie te informacje są spekulacjami, jednak wydaje się, że po 5 latach od premiery X przyszła pora na zmiany.

Źródło: TheElec

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.