Apple wprowadzi plan subskrypcji urządzeń? Ile będzie kosztował iPhone?

Apple cały czas szuka sposobów na zwiększenie dochodów firmy. Gigant z Cupertino planuje wprowadzenie subskrypcji na swoje smartfony. iPhone w abonamencie? Według amerykańskiego producenta jest to strzał w dziesiątkę, przez który wygeneruje większe dochody. Pojawiły się nawet ceny abonamentu. Będzie się opłacać?

Apple wprowadzi plan subskrypcji na smartfony

Telefon na abonament ma chyba większość z nas. Każdy z nas wie, jak to działa. Smartfony bierzemy w pakiecie z ofertą od operatora komórkowego i go spłacamy. Podobną usługę wkrótce może wprowadzić Apple. Pierwsze informacje o tym, że gigant z Cupertino będzie oferował iPhone w subskrypcji, pojawiły się już kilka dni temu.

Przeczytaj także: LG udostępnia aktualizację do Android 12. Lista smartfonów.

Jak podał serwis Bloomberg, prace nad planem subskrypcji urządzeń znajdują się już w zaawansowanym etapie. Abonament na urządzenia nie tyczyłby się tylko smartfonów iPhone, ale również innych akcesoriów, takich jak zegarki, słuchawki czy usług, jak AppleCare. Ma być to sposób na zwiększenie przychodów firmy, ponieważ abonament u producenta nie będzie zbyt atrakcyjny, przynajmniej patrząc na ceny podane przez Bloomberga.

iPhone w subskrypcji? Ile trzeba będzie zapłacić?

Temat subskrypcji nie jest obcy Apple. Gigant z Cupertino mocno naciska na tego typu rozwiązanie w przypadku swoich usług abonamentowych (Music, czy TV+). Tym razem jednak mówimy o zasadzie dzierżawy. Klient w ramach subskrypcji mógłby korzystać z najnowszego smartfona z serii iPhone, zegarka, czy słuchawek.

apple
Apple wprowadzi plan subskrypcji urządzeń? Ile będzie kosztował iPhone?

Jest to idealny sposób zarobku dla Apple, ponieważ my, jako konsument, nigdy nie staniemy się właścicielem tego urządzenia. Zapłacimy więcej niż przy normalnym zakupie smartfona, a producent później sprzeda takiego iPhone jako model używany. Pierwsze informacje o takim modelu biznesowym firmy z Kalifornii pojawiły się już w 2019 roku, kiedy to CNBC poinformowało, że Apple zastanawia się nad sprzedażą swoich telefonów w ramach abonamentów. Obecnie gigant oferuje program iPhone Upgrade, który pozwala na spłacanie smartfona przez 24 miesiące. Po tym okresie smartfon staje się własnością użytkownika. W przypadku abonamentu na urządzenia, to producent jest w dalszym ciągu właścicielem. Mówimy tutaj więc o wynajmie długoterminowym.

Bloomberg podaje, że ceny abonamentu Apple mają prezentować się następująco:

  • iPhone 13 – 35 USD miesięcznie ($1,260 przez trzy lata, cena detaliczna – $799),
  • iPhone 13 Pro – 45 USD miesięcznie ($1620/3 lata, $999),
  • iPhone 13 Pro Max – 50 USD miesięcznie ($1800/3 lata, $1099)

Serwis nie podaje, czy ceny abonamentu tyczą się samych smartfonów, czy w tej cenie możemy również korzystać z usługi Apple One oraz wsparcia AppleCare. Na szczegóły jeszcze poczekamy, jednak według informacji, usługa ma wystartować jeszcze w tym roku.

Źródło: Bloomberg

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Polska vs Arabia Saudyjska. Gdzie oglądać drugi mecz Polaków?

Reprezentacja Polski powalczy o zwycięstwo z Arabią Saudyjską, która...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

„Nie umiemy grać”. Wojciech Szczęsny ostro i w punkt!

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu na...

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!