143
Views

LG oficjalnie zakończyło swój epizod ze smartfonami. Producent swego czasu ogłosił, że firma wycofuje się z tej branży. Niemniej jednak japoński producent zapewnił, że najnowsze modele smartfonów będą wspierane i aktualizowane jeszcze przez jakiś czas. W sieci pojawiła się lista modeli, które otrzymają aktualizację do systemu Android 12.

LG porzuciło produkcję smartfonów. Dział przynosił straty od wielu lat

LG zaskoczyło swoją decyzją o wycofaniu się z branży smartfonów, jednak taki obrót spraw nie mógł dziwić. Producent niezbyt dobrze radził sobie na rynku tych urządzeń, a dział mobilny od dłuższego czasu przynosił straty. Postanowiono więc, że marka wycofa się z tego segmentu i skupi się na pozostałych odłamach branży elektronicznej, w których radzi sobie zdecydowanie lepiej.

Przeczytaj także: Steam Deck pozwala na bezproblemową instalację Windows 11

Pomimo tego, że południowokoreański producent zapowiedział koniec produkowania smartfonów, to zapewnił swoich użytkowników, że najnowsze urządzenia będą wspierane i aktualizowane do lata 2025 roku. Po tym okresie z urządzeń będzie można korzystać, jednak nie będą one już aktualizowane m.in. o poprawki bezpieczeństwa. LG przedstawiło listę smartfonów, które dostaną upgrade do systemu Google Android 12 oraz listę modeli z updatem zabezpieczeń.

Jakie smartfony otrzymają aktualizacje systemowe i zabezpieczeń?

Aktualizacje smartfonów LG w pierwszej kolejności trafią do użytkowników z Korei Południowej, a następnie na inne rynki. Producent już rok temu zapowiedział wycofanie się z branży smartfonów, a jego ostatnim dziełem jest V70 ThinQ wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, 8GB pamięci RAM, z baterią 5300 mAh z ładowaniem 45 W oraz 6,5-calowym wyświetlaczem z odświeżaniem 120 Hz. Ostatnie modele zjechały z linii produkcyjnych w czerwcu 2021 roku.

LG
V70 ThinQ, czyli ostatni smartfon producenta.

Lista smartfonów LG, które dostaną aktualizację do systemu Android 12:

  • Q92 5G
  • V50 ThinQ
  • V50S ThinQ

Modele, które dostaną update zabezpieczeń:

  • Q52
  • Wing
  • Velvet

Źródło: GSMArena

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.