Pierwszy telefon Apple pojawił się w 2007 roku i był on totalną rewolucją na rynku urządzeń mobilnych. Zaoferował dotykowy ekran, pozbawiony był klawiatury numerycznej i wyposażono go w obłędny jak na tamte czasu aparat. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Ile iPhone’ów sprzedało Apple od momentu premiery 2G?

Pierwszy iPhone zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych!

9 stycznia 2007 roku rynek telefonów komórkowych zmienił się na dobrze. To właśnie wtedy Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a, który ani trochę nie przypominał telefonów, które w tamtych czasach sprzedawane były na rynku. Urządzenie zostało wyposażone w 3,5-calowy ekran LCD i został pozbawiony klawiatury numerycznej, a na jej miejscu znalazł się tylko jeden przycisk.

Tyle iPhone'ów sprzedało Apple od premiery pierwszego modelu!
iPhone 2G zadebiutował na rynku 9 stycznia 2007 roku.

Przeczytaj także: Apple anuluje iPhone! Telefon nie spełnił oczekiwań

Telefon całkowicie zrewolucjonizował rynek, był pierwszym przedstawicielem telefonów, z jakimi mamy do czynienia teraz. Zastanawialiście się ile iPhone’ów sprzedało Apple od momentu premiery pierwszego iPhone w dziejach marki? Właśnie poznaliśmy liczby, które robią wrażenie, chociaż nie równają się z liczbami generowanymi przez Samsunga!

Tyle iPhone’ów sprzedało Apple do tej pory!

Liczba ta prezentuje się bardzo ładnie, jednak nie ma co porównywać jej z największą konkurencją Apple, Samsungiem. Warto jednak podkreślić, że południowokoreański producent posiada w swojej ofercie smartfony z różnych półek cenowych, kiedy to Apple skupia się jedynie na modelach z wysokiej półki, nawet jeśli mówimy o tzw. budżetowcach.

2 mld 320 mln smartfonów – tyle iPhone’ów sprzedało Apple od premiery modelu 2G, który zadebiutował na rynku 16 lat temu! Jak można policzyć, co roku amerykański gigant technologiczny z Cupertino sprzedawał średnio 145 milionów urządzeń z serii iPhone.

Tyle iPhone'ów sprzedało Apple od premiery pierwszego modelu!
Tyle iPhone’ów sprzedało Apple od premiery pierwszego modelu! Źródło: Twitter

Źródło: Twitter/Zdj: Ebay, internet