Connect
To Top

Jacht regatowy VO65, ex-MAPFRE, dołącza do floty Sailing Poland

Flota Sailing Poland powiększa się o nowy jacht – Volvo Ocean 65 na którym wcześniej pływał hiszpański team MAPFRE. Od lutego na tej legendarnej jednostce będzie już powiewać polska bandera. To pierwszy tak nowoczesny oceaniczny jacht regatowy w naszym kraju. Otwiera przed naszymi żeglarzami zupełnie nowe możliwości, łącznie ze startem w najsłynniejszych regatach świata.

Jacht regatowy VO65, ex-MAPFRE

Jacht będący obecnie w dyspozycji Sailing Poland żeglował wcześniej pod hiszpańską banderą: w dwóch ostatnich edycjach regat Volvo Ocean Race nosił nazwę MAPFRE. W klasyfikacji generalnej zajął miejsce drugie (2017/18) i czwarte (2014/15), a prowadzony był przez Xabiego Fernandeza oraz Ikera Martineza.

Odnieśliśmy na tym jachcie wiele wspaniałych zwycięstw” – komentuje Fernandez, który w ubiegłym tygodniu zapowiedział przejście zespołu MAPFRE do klasy IMOCA. „W ostatniej edycji Volvo Ocean Race zajęliśmy drugie miejsce, pobiliśmy też rekord wokół Wyspy Wight. Życzymy załodze Sailing Poland równie udanych rejsów. Mam nadzieję, że będą kontynuować świetną passę naszego jachtu. Przekazujemy go w dobre ręce i mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy na starcie The Ocean Race w 2021 roku”.

Rejs na Karaiby

Profesjonalna załoga Sailing Poland Race Team znajduje się w tej chwili w Lizbonie, gdzie stacjonują wszystkie jachty Volvo Ocean 65. Trwa odbiór techniczny jachtu oraz jego przygotowywanie do rejsu przez Atlantyk na Karaiby, na pierwsze zaplanowane na ten rok regaty.

Jesteśmy już po pierwszych halsach próbnych i muszę przyznać, że wrażenie jest niesamowite” – mówi Maciej Marczewski, odpowiedzialny za przygotowanie nowego jachtu ze strony Sailing Poland Race Team. „Jacht jest w idealnym stanie technicznym, posiada bogate wyposażenie zapasowe, co pozwala nam na przynajmniej roczną eksploatację praktycznie bez dodatkowych nakładów ” – dodaje.

Zgodnie z założeniami projektu Sailing Poland, na pokładzie tego jachtu znajdzie się również miejsce dla młodych, obiecujących zawodników klas przygotowawczych i olimpijskich, którzy potencjalnie będą mogli wejść w skład profesjonalnej załogi Sailing Poland Race Team. Szczegóły dotyczące tego aspektu działań są obecnie ustalane indywidualnie.

Pozyskanie tego jachtu to kolejny krok na drodze realizacji naszej misji aby stać się największą organizacją żeglarską w Polsce” – mówi Piotr Zygo, jeden z założycieli Sailing Poland. „Czy to oznacza start w The Ocean Race 2021/22? Na pewno jest to pierwszy krok do realizacji takiego marzenia. Kolejnym będzie pozyskanie sponsorów oraz finansowania pod taki projekt” – dodaje. Do tej pory w Polsce nie było tak ambitnych planów.

Zmiany w kalendarzu Sailing Poland Race Team

W związku z pozyskaniem nowego jachtu, modyfikacji uległ kalendarz startów Sailing Poland Yacht Club na najbliższy rok. W sezonie 2019 załoga Sailing Poland Race Team planuje łącznie 14 startów w różnych regatach na całym świecie.

Już w lutym będzie można wystartować na jachcie VO65, z załogą Pro/Am Sailing Poland Race Team, w najbardziej znanych regatach na Karaibach: RORC Caribbean 600 czy St. Maarten Heineken Regatta.

More in Sport

 • Czy jazda na rowerze elektrycznym może dać jakiekolwiek korzyści?

  Wokół rowerów elektrycznych narosło wiele mitów. Często można spotkać opinie, że działają jak skuter i poruszają się samodzielnie. Inne nieporozumienie to...

  MenWorld.pl16 kwietnia 2019
 • Jak przygotować rower na wiosnę?

  Zima to bardzo wymagający czas dla roweru. Błoto, woda i śnieg, ale przede wszystkim sól drogowa wpływają na niego niekorzystnie. Warto...

  MenWorld.pl3 kwietnia 2019
 • Edifier TWS2 – bez kabla też można!

  Obserwując rynek elektroniki można zauważyć prawdziwe "bum" na słuchawki bezprzewodowe. To za sprawą Apple AirPods. Inni producenci również wprowadzili do oferty...

  Karol Snopek27 marca 2019
 • Jak zagramy z Łotwą? Gdzie oglądać mecz?

  Polska reprezentacja najpoważniejszy sprawdzian w tych eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020 ma już za sobą. Na wyjeździe bowiem pokonała najtrudniejszego rywala...

  Karol Snopek24 marca 2019
 • Znamy skład na mecz z Austrią! Gdzie oglądać?

  Polacy zaczynają drogę pod tytułem „Awans do Euro 2020”. Polscy piłkarze po nieudanym występie podczas Mistrzostw Świata 2018 w Rosji będą...

  Karol Snopek21 marca 2019
 • Monstrualny kontrakt w lidze MLB

  Sport w Stanach generuje ogromne pieniądze – nieważne czy to futbol amerykański, koszykówka czy też baseball. Jest to czysta żyła złota,...

  Karol Snopek20 marca 2019
 • Drugi debiut Roberta Kubicy – Grand Prix Australii

  W niedzielę 17 marca swój drugi w karierze debiut zaliczył Robert Kubica. Polak ukończył wszystkie okrążenia i zajął 17. miejsce w...

  Mikołaj Jarosz17 marca 2019
 • AC Milan kontra Inter Mediolan – Gdzie oglądać?

  W niedzielę 17 marca o 20:30 odbędą się długo oczekiwane derby Mediolanu. AC Milan vs Inter Mediolan. Gdzie oglądać mecz?

  Mikołaj Jarosz17 marca 2019
 • Słaby start Roberta Kubicy

  W piątkowych kwalifikacjach Formuły 1 Robert Kubica zajął ostatnie dwudzieste miejsce z utratą około 4 sekund do pierwszej pozycji.

  Mikołaj Jarosz16 marca 2019

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media