Nie oszukujmy się. Prąd jest bardzo drogi. Dlatego każdy szuka sposobu, który pozwoli na oszczędność. Warto pomyśleć o inteligentnym gniazdku, takim jak Tapo P110M. Jest to produkt marki TP-Link. Czy pomoże oszczędzić prąd? Oj, żebyś wiedział.

Zacznijmy od tego, że takie inteligentne gniazdko łączy się z domową siecią Wi-Fi. Po co? Abyś mógł nim sterować za pomocą aplikacji, którą zainstalujesz na smartfonie. Dzięki temu będziesz wiedział ile prądu zużywa dany sprzęt. Będziesz także mógł zdalnie je uruchomić, bądź wyłączyć. Jak widać, dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest stała kontrola nad danym urządzeniem.

Jeśli twierdzisz, że nie znasz się na czymś takim – uwierz, instalacja jest banalnie prosta. Podłączasz takie gniazdko do tego, które masz zamontowane w ścianie. Następnie skanujesz kod QR, który jest ulokowany na gniazdku. Na tym koniec – aplikacja zainstalowana w smartfonie zrobi wszystko za ciebie.

Chcesz oszczędzać prąd? Tapo P110M ci w tym pomoże.
Chcesz oszczędzać prąd? Tapo P110M ci w tym pomoże.

Tapo P110M pomoże ci zoptymalizować rachunki za prąd

Takie gniazdko jest według mnie początkiem przygody związanej z tak zwanym inteligentnym domem. Dlaczego? Sprzęt taki jak Tapo P110M pomaga w sterowaniu urządzeniami, które posiadamy w domu. Mowa o dosłownie każdym sprzęcie gospodarstwa domowego, który posiadamy. Ja na przykład podłączyłem takie gniazdko do oświetlenia na balkonie. W prosty sposób mogę je włączyć z dowolnego miejsca na ziemi. Zakładając oczywiście, że będę podłączony do Internetu.

Wróćmy do tematu oszczędności. Często jest tak, że np. włączymy oświetlenie w domu i ono pracuje i pracuje. Nawet zwykła lampka. Nie zdajecie sobie sprawy, że każde takie źródło światła zużywa bardzo dużo prądu. Zastosowanie inteligentnych gniazdek pozwoli wam kontrolować zużycie prądu poprzez sprawdzanie na bieżąco, czy dane oświetlenie jest włączone pomimo tego, że nikogo nie ma w danym pomieszczeniu. Oczywiście, to tylko jeden z wielu przykładów. Kolejny? Grzejnik elektryczny. Za sprawą gniazdka możemy je zdalnie wyłączyć i kontrolować jego pracą. Jest ich, rzecz jasna, o wiele więcej. Szczegóły na temat tego rozwiązania znajdziecie na stronie producenta.

Chcesz oszczędzać prąd? Tapo P110M ci w tym pomoże.
Chcesz oszczędzać prąd? Tapo P110M ci w tym pomoże.

Ile kosztuje inteligentne gniazdko Tapo P110M?

Gniazdko Tapo P110M będzie dostępne w sprzedaży wkrótce. Jego cena ma oscylować w okolicach 70 złotych. Jest to według mnie stosunkowo niewielka cena za bardzo duże możliwości, jakie oferują tego typu gadżety. Dodam jeszcze, że jeśli znajdziesz czas, poczytaj inne nasze artykuły z kategorii dom.

Chcesz oszczędzać prąd? Tapo P110M ci w tym pomoże.
Chcesz oszczędzać prąd? Tapo P110M ci w tym pomoże.