Jak Robert Lewandowski zareagował na odejście Sousy?

Wiadomości o tym, że Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski, zszokowały wszystkich. Na początku były to plotki, jednak wpis prezesa PZPN potwierdził, że Portugalczyk rzeczywiście chce odejść ze swojego stanowiska. Szoku doznał każdy, nawet piłkarze reprezentacji Polski. Sam Robert Lewandowski o niczym nie wiedział.

PZPN nie opuści Sousie

Paulo Sousa stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski objął 21 stycznia 2021 roku. Wkrótce minąłby rok jego pracy z kadrą. Rocznicy jednak nie będzie, ponieważ portugalski szkoleniowiec postanowił zerwać kontrakt z PZPN w trybie natychmiastowym. Taka wiadomość oczywiście nie spodobała się nikomu, zwłaszcza prezesowi PZPN, Cezaremu Kuleszy.

Przeczytaj także: Kim będzie kolejny selekcjoner? Jest kandydat, którego dobrze znamy!

Kulesza określił zachowanie Sousy jako skrajnie nieodpowiedzialne i oznajmił, że na pewno nie zostawi tej sprawy. Pomimo tego, że kontrakt między trenerem a Polskim Związkiem Piłki Nożnej nie jest skonstruowany na korzyść PZPN, to wszyscy są zgodni, że sprawa musi zakończyć się w sądzie. Rzekomo PZPN będzie żądać od Portugalczyka aż 2 mln odszkodowania.

Jak na wieści zareagował Robert Lewandowski?

O tym, że Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski, po raz pierwszy usłyszeliśmy tydzień temu. Wtedy jednak były to jedynie plotki, w które można było wierzyć lub nie. Podane zostały one przez brazylijski portal. Z czasem informacje te nasilały się i w końcu się potwierdziły. Flamengo i Paulo Sousa doszli do porozumienia i po nowym roku portugalski trener ma poprowadzić najpopularniejszy klub w Ameryce Południowej.

Wieści o tym, że Sousa odchodzi z kadry, zszokowały wszystkich, również piłkarzy. Jak podaje rzecznik prasowy kadry, Jakub Kwiatkowski czuje się on oszukany, ponieważ przez kilka ostatnich miesięcy współpracował on z trenerem każdego dnia. Kwiatkowski podał również, że sam Robert Lewandowski jest w szoku, w jakim stylu Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski. Zwłaszcza że za niespełna trzy miesiące kadra będzie grała w barażach do finałów Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Zdjęcia: internet

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!