Wiadomości o tym, że Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski, zszokowały wszystkich. Na początku były to plotki, jednak wpis prezesa PZPN potwierdził, że Portugalczyk rzeczywiście chce odejść ze swojego stanowiska. Szoku doznał każdy, nawet piłkarze reprezentacji Polski. Sam Robert Lewandowski o niczym nie wiedział.

PZPN nie opuści Sousie

Paulo Sousa stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski objął 21 stycznia 2021 roku. Wkrótce minąłby rok jego pracy z kadrą. Rocznicy jednak nie będzie, ponieważ portugalski szkoleniowiec postanowił zerwać kontrakt z PZPN w trybie natychmiastowym. Taka wiadomość oczywiście nie spodobała się nikomu, zwłaszcza prezesowi PZPN, Cezaremu Kuleszy.

Przeczytaj także: Kim będzie kolejny selekcjoner? Jest kandydat, którego dobrze znamy!

Kulesza określił zachowanie Sousy jako skrajnie nieodpowiedzialne i oznajmił, że na pewno nie zostawi tej sprawy. Pomimo tego, że kontrakt między trenerem a Polskim Związkiem Piłki Nożnej nie jest skonstruowany na korzyść PZPN, to wszyscy są zgodni, że sprawa musi zakończyć się w sądzie. Rzekomo PZPN będzie żądać od Portugalczyka aż 2 mln odszkodowania.

Jak na wieści zareagował Robert Lewandowski?

O tym, że Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski, po raz pierwszy usłyszeliśmy tydzień temu. Wtedy jednak były to jedynie plotki, w które można było wierzyć lub nie. Podane zostały one przez brazylijski portal. Z czasem informacje te nasilały się i w końcu się potwierdziły. Flamengo i Paulo Sousa doszli do porozumienia i po nowym roku portugalski trener ma poprowadzić najpopularniejszy klub w Ameryce Południowej.

Wieści o tym, że Sousa odchodzi z kadry, zszokowały wszystkich, również piłkarzy. Jak podaje rzecznik prasowy kadry, Jakub Kwiatkowski czuje się on oszukany, ponieważ przez kilka ostatnich miesięcy współpracował on z trenerem każdego dnia. Kwiatkowski podał również, że sam Robert Lewandowski jest w szoku, w jakim stylu Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski. Zwłaszcza że za niespełna trzy miesiące kadra będzie grała w barażach do finałów Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Zdjęcia: internet