78
Views

Paulo Sousa definitywnie chce zakończyć współpracę z reprezentacją Polski. Portugalczyk dostał ofertę z brazylijskiego klubu Flamengo i nie zamierza jej odrzucić. Po takich informacjach pozostaje jednak bardzo ważne pytanie – kto zastąpi Sousę na stanowisku trenera kadry. Jest nazwisko, które wszyscy dobrze znają – to Adam Nawałka!

Decyzja Sousy zaskoczyła wszystkich

Portugalski trener zdecydowała się przyjąć ofertę pracy w brazylijskim Flamengo, czyli najpopularniejszym klubie piłkarskim w Ameryce Południowej. Paulo Sousa rzekomo nie był zadowolony z fali krytyki, jaka wylała się na niego po meczu z Węgrami, w którym graliśmy o lepsze rozstawienie w grupie. Wtedy jednak na Węgrów wyszliśmy rezerwowym składem, a najmocniejsza “jedenastka” pojawiła się w spotkaniu z Andorą.

Przeczytaj także: Dlaczego Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji?

To właśnie przez krytykę i niepewność swojej posady Paulo Sousa zdecydował się na pracę w Brazylii. Oczywiście ruch ten krytykowany jest przez każdego fana piłki nożnej w naszym kraju i nie ma się co dziwić. Sousa opuszcza reprezentację Polski na trzy miesiące przed decydującymi spotkaniami barażowymi, które mogą dać nam awans do finałów Mistrzostw Świata w 2022 roku. Dlatego też dobrym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie trenera, którego piłkarze już znają. Jednym z głównych kandydatów, których wymienia się w roli objęcia posady selekcjonera, jest Adam Nawałka.

Adam Nawałka wróci do kadry?

Zmiany na tak krótko przed decydującymi starciami nie są wskazane, jednak sytuacja zmusiła PZPN do rozglądania się za nowym trenerem. Jak podają różne źródła, kandydatów jest dwóch – Czesław Michniewicz, który z powodzeniem trenował kadrę U21 i wprowadził Legię Warszawa do fazy grupowej Ligi Europy oraz Adam Nawałka. Trener Nawałka doprowadził reprezentację Polski do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy 2016. Dwa lata później, na Mistrzostwach Świata w Rosji Polacy wygrali tylko jeden mecz, kończąc swoje zmagania na fazie grupowej.

Adam Nawałka po takim blamażu podał się od razu do dymisji. Trener w międzyczasie rozpoczął karierę trenerską w Lechu Poznań, jednak po kilku miesiącach został zwolniony. Sam Adam Nawałka przyznał, że nie byłby w stanie odmówić propozycji ponownego poprowadzenia kadry. Jednak, czy byłby to dobry pomysł? Po mundialu można było usłyszeć, że metody treningowe, jak i sama relacja mocno przejadła się piłkarzom oraz trenerowi. Być może po kilku latach rozłąki kadra Nawałki znowu odnalazłaby to coś i odkupiła ostatni mundial na imprezie w Katarze?

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.