Jak wszyscy to wszyscy. Koronawirus zatrzymał prace w fabryce Porsche

Niemiecki producent sportowych samochodów poinformował, że w związku z pandemią COVID-19 wstrzymał prace w fabryce Porsche. Wstępnie mowa o dwóch tygodniach. Firma podjęła ten krok, ponieważ chce reagować na znaczny wzrost liczby zakażeń, jakie powoduje koronawirus.

Koronawirus wstrzymuje globalny łańcuch dostaw. Porsche zatrzymuje produkcję

Niestety pandemia spowoduje ogromne problemy w gospodarce. Dotyczy to również branży motoryzacyjnej. Porsche zapewnia, że zabezpiecza swoją sytuację finansową. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że popyt na auta będzie w najbliższym czasie o wiele niższy Od soboty, 21 marca przedsiębiorstwo zamyka zakłady w Zuffenhausen oraz fabrykę w Lipsku. Nie wiadomo jednak, czy pracownicy wrócą po dwóch tygodniach do pracy.

2020 będzie trudnym rokiem dla biznesu

Dzięki tym działaniom nasza firma przyczynia się do ochrony siły roboczej i ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rzeczywistych konsekwencji nie sposób jeszcze przewidzieć. Jest więc za wcześnie na prognozy. Nie ulega wątpliwości, że 2020 r. będzie bardzo trudny” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Możemy pokonać pandemię tylko wspólnie i stosując rygorystyczne środki„. 

Reklama

Porsche nie ogranicza się jedynie do wstrzymania produkcji

Przedsiębiorstwo zakazało również podróży służbowych. Spotkania mają odbywać się tylko za pośrednictwem wideo lub połączeń konferencyjnych. Firma zdecydowała się na znacznie rozszerzony zakres pracy mobilnej, co zauważalne jest w wielu przedsiębiorstwach na całym świecie. Miejmy nadzieję, że koronawirus za jakiś czas zniknie, a my wrócimy do normalnego życia.

Koronawirus COVID-19 problemem na całym świecie

Warto zauważyć, że nie tylko niemiecki producent samochodów sportowych zawiesił prace. O wstrzymaniu produkcji poinformował między innymi Volkswagen. W przypadku tego przedsiębiorstwa mówimy o fabrykach znajdujących się w Wolfsburgu, Emden, Dreźnie, Osnabrück i Zwickau (Niemcy), a także w Bratysławie (Słowacja), Pampelunie (Hiszpania), Palmeli (Portugalia) oraz zakładach produkujących komponenty – w Brunszwiku, Chemnitz, Hanowerze, Kassel i w Salzgitter.

Polskie fabryki zawieszają produkcję w związku z koronawirusem COVID-19

Również Opel wstrzymał produkcję w Gliwicach. Wstępnie koncern PSA informuje o zawieszeniu pracy do 27 marca. Nie wiadomo jednak, czy okres ten nie będzie przedłużony. W Gliwicach produkowany jest Opel Astra. Nie inaczej jest w przypadku fabryki Fiata, która znajduje się w Tychach. Spółka FCA zdecydowała, że zakład z Bielska-Białej będzie pracował na jedną zmianę.

Jak widać, nie tylko Porsche zatrzymał produkcję. Warto wspomnieć, że grupa PSA zdecydowała, że zawiesi prace w takich lokalizacjach jak: Poissy, Rennes, Sochaux (Francja), Zaragoza (Hiszpania), Eisenach, Russelsheim (Niemcy), Ellesmere Port (Wielka Brytania). Od dziś nie pracują również fabryki w Hordain (Francja), Vigo (Hiszpania), Mangualde (Portugalia). Czwartek (19 marca) pracę przewie Luton (Wielka Brytania) oraz Trnawa (Słowacja).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama