Site icon MenWorld.pl

Jak wybrać spodnie dla eleganckiego mężczyzny?

Męskie spodnie do pracy

Jeżeli pracujesz w biurze, masz kontakt z klientami i wymagany jest od Ciebie strój formalny, musisz przykuwać szczególną uwagę do tego, co znajduje się w Twojej szafie. Zawsze powinieneś znaleźć w niej chinosy. Ich fenomen polega na tym, że łączą w sobie elegancję i wygodę. Są znacznie bardziej komfortowe niż spodnie od garnituru. Pasują zarówno do koszuli i marynarki, jak i koszulki typu T-shirt. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, umożliwiając tym samym zabawę modą.

W okresie letnim wybieraj naturalne tkaniny. Spodnie bawełniane, czy lniane będą dobrze przepuszczać powietrze, dzięki czemu skóra nie spoci się tak, jak w materiale syntetycznym. Jeżeli w piątki możesz sobie pozwolić na mniej formalny strój, wybierz szorty do kolan. Pozwolą Ci na więcej swobody zwiastującej zbliżający się weekend.

 

Reklama

Jak dobrać spodnie męskie do sylwetki?

Mężczyźni, tak samo jak i kobiety, powinni zwracać uwagę na krój swoich ubrań, by dobrze wyglądać. W prosty sposób możesz bowiem wydłużyć optycznie swoje nogi, zwęzić biodra, czy wręcz je poszerzyć. Najłatwiej mają wysocy o szczupłej budowie ciała. Mogą sobie pozwolić niemal na każdy rodzaj spodni.

Najczęstszym problemem wśród mężczyzn jest otyłość brzuszna. Wymaga ona spodni kończących się pod brzuchem lub nawet specjalnie głębiej pod nim wyciętych. Panowie o masywnych udach powinni unikać spodni typu slim, nie będą wyglądać w nich korzystnie. Dla nich najlepszym rozwiązaniem są spodnie męskie o kroju regular.

Mężczyźni, u których jest znacząca różnica w obwodzie między biodrami, a pasem, powinni unikać spodni z wysokim stanem, ewentualnie będą one wymagały przeróbki krawieckiej. Szersze biodra przy wysokim stanie zmuszają nas do zastosowanie paska, a z nim materiał będzie się nieładnie marszczył.

Krótkie nogi lepiej prezentują się w spodniach z wysokim stanem. Jeżeli masz przy tym szczupłe nogi, będziesz dobrze wyglądał w dopasowanym fasonie slim. Jeżeli masz odwrotną dysproporcję, czyli zbyt krótki tułów, możesz skrócić nogi spodniami z niskim stanem. W sytuacji, gdy Twoja sylwetka jest trudna i te porady nawzajem się wykluczają, musisz znaleźć idealny krój metodą prób i błędów, najlepiej pod okiem doświadczonej stylistki lub krawcowej.

 

Materiał zewnętrzny.

Exit mobile version