128
Views

Po wymęczonym zwycięstwie w Austrii, który przybliżył nas do awansu do finałów Mistrzostw Europy podopieczni Jerzego Brzęczka będą próbowali powiększyć swój dorobek punktowy w meczu przeciwko Łotwie. Dzisiejszy mecz oczywiście odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska twierdza pozostaje jednym z najtrudniejszych terytoriów do zdobycia jeśli chodzi o europejską piłkę.

Pierwszy krok

Polacy pokonali Austrię 1 do 0, a bohaterem meczu okazał się wprowadzony z ławki Krzysztof Piątek, który jest w wyśmienitej formie. Polski napastnik, który na co dzień gra w legendarnym klubie AC Milan ma już na swoim koncie 19 bramek w Serie A i zajmuje ex-aequo drugie miejsce wraz z Cristiano Ronaldo. Traci tylko 2 bramki do zawodnika Sampdorii – Quagliarelli! Niestety, kilku podstawowych zawodników nie będzie w stanie rozegrać dzisiejszy mecz – Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Robert Gumny oraz Szymon Żurkowski nie zagrają w spotkaniu z Łotwą. Pierwszych dwóch zawodników boryka się z przeziębieniem, zaś Marcin Kamiński zmaga się z urazem mięśniowym. Z kolei Szymon Żurkowski i Robert Gumny wyjechali na zgrupowanie kadry U21, która przygotowuje się do spotkania z Serbią.

Kontuzje trapią kadrę

Z związku z kontuzjami pierwsza jedenastka będzie się różnić. Jerzy Brzęczek najgrosze zadanie miał z formacją obronną, bo do spotkania nie będzie mógł oddelegować aż trzech obrońców. Dlatego też Jana Bednarka zastąpi Michał Pazdan, a Bartosza Bereszyńskiego Arkadiusz Reca. Polacy w końcu doczekali się tego czego oczekiwali już w meczu z Austrią – Krzysztof Piątek wystąpi u boku Roberta Lewandowskiego, którzy przecież w meczu z Austrią bardzo dobrze ze sobą współpracowali.

Oto jedenastka wystawiona przez Jerzego Brzęczka

Wojciech Szczęsny -Tomasz Kędziora – Kamil Glik – Michał Pazdan – Arkadiusz Reca – Kamil Grosicki – Mateusz Klich – Grzegorz Krychowiak – Piotr Zieliński – Krzysztof Piątek – Robert Lewandowski.

Jak zagramy z Łotwą? Gdzie oglądać mecz?

Zdjęcie Twitter Łączy nas piłka

GDZIE OGLĄDAĆ MECZ?

Mecz eliminacyjny Polska – Austria będzie dostępny w ogólnopolskiej telewizji TVP, na programie pierwszy oraz TVP SPORT. Jeśli jednak nie posiadacie w swoim domu telewizorów to odwiedźcie stronę internetową TVP SPORT, na której odbędzie się transmisja. Mecz będzie można również obejrzeć na stornie Pilot WP w zupełności za darmo, wystarczy jedynie rejestracja! Jeśli jednak wolicie głos Mateusza Borka, to mecz transmitowany będzie również na kanale Polsat Sport.

DO BOJU POLSKO!

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.