Polska

Jak zagramy z Łotwą? Gdzie oglądać mecz?

Po wymęczonym zwycięstwie w Austrii, który przybliżył nas do awansu do finałów Mistrzostw Europy podopieczni Jerzego Brzęczka będą próbowali powiększyć swój dorobek punktowy w meczu przeciwko Łotwie. Dzisiejszy mecz oczywiście odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska twierdza pozostaje jednym z najtrudniejszych terytoriów do zdobycia jeśli chodzi o europejską piłkę.

Pierwszy krok

Polacy pokonali Austrię 1 do 0, a bohaterem meczu okazał się wprowadzony z ławki Krzysztof Piątek, który jest w wyśmienitej formie. Polski napastnik, który na co dzień gra w legendarnym klubie AC Milan ma już na swoim koncie 19 bramek w Serie A i zajmuje ex-aequo drugie miejsce wraz z Cristiano Ronaldo. Traci tylko 2 bramki do zawodnika Sampdorii – Quagliarelli! Niestety, kilku podstawowych zawodników nie będzie w stanie rozegrać dzisiejszy mecz – Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Robert Gumny oraz Szymon Żurkowski nie zagrają w spotkaniu z Łotwą. Pierwszych dwóch zawodników boryka się z przeziębieniem, zaś Marcin Kamiński zmaga się z urazem mięśniowym. Z kolei Szymon Żurkowski i Robert Gumny wyjechali na zgrupowanie kadry U21, która przygotowuje się do spotkania z Serbią.

Kontuzje trapią kadrę

Z związku z kontuzjami pierwsza jedenastka będzie się różnić. Jerzy Brzęczek najgrosze zadanie miał z formacją obronną, bo do spotkania nie będzie mógł oddelegować aż trzech obrońców. Dlatego też Jana Bednarka zastąpi Michał Pazdan, a Bartosza Bereszyńskiego Arkadiusz Reca. Polacy w końcu doczekali się tego czego oczekiwali już w meczu z Austrią – Krzysztof Piątek wystąpi u boku Roberta Lewandowskiego, którzy przecież w meczu z Austrią bardzo dobrze ze sobą współpracowali.

Oto jedenastka wystawiona przez Jerzego BrzęczkaWojciech Szczęsny -Tomasz Kędziora – Kamil Glik – Michał Pazdan – Arkadiusz Reca – Kamil Grosicki – Mateusz Klich – Grzegorz Krychowiak – Piotr Zieliński – Krzysztof Piątek – Robert Lewandowski.

Zdjęcie Twitter Łączy nas piłka

GDZIE OGLĄDAĆ MECZ?

Mecz eliminacyjny Polska – Austria będzie dostępny w ogólnopolskiej telewizji TVP, na programie pierwszy oraz TVP SPORT. Jeśli jednak nie posiadacie w swoim domu telewizorów to odwiedźcie stronę internetową TVP SPORT, na której odbędzie się transmisja. Mecz będzie można również obejrzeć na stornie Pilot WP w zupełności za darmo, wystarczy jedynie rejestracja! Jeśli jednak wolicie głos Mateusza Borka, to mecz transmitowany będzie również na kanale Polsat Sport.

DO BOJU POLSKO!

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Trwa produkcja filmów Half-Life i Portal