101
Views

Już w tą sobotę 26 września, na gali UFC 253 reprezentujący biało-czerwone barwy Jan Błachowicz stanie przed historyczną szansą zdobycia pasa wagi pół-ciężkiej. Naprzeciw Polaka stanie Dominic Reyes. To mocny rywal. Amerykanin ma na koncie świetny występ w walce z byłym mistrzem Jonem Jonsem.

Janek jest pierwszym polskim zawodnikiem (nie licząc Joanny Jędrzejczyk), który ma szansę na złoto UFC. Po serii trzech efektownych zwycięstw nad takimi zawodnikami jak: Luke Rockhold, Ronaldo Souza, Corey Anderson, jest o krok od tronu UFC. W swojej 6-letniej przygodzie w amerykańskiej organizacji “cieszyński książę” stoczył 13 pojedynków. Dziewięć z nich wygrał. W czterech musiał uznać wyższość rywali.

UFC 253 – mocny rywal Jana Błachowicza

Dominic Reyes w swojej karierze przegrał tylko raz. Reprezentujący USA w lutym tego roku musiał uznać wyższość wieloletniego mistrza kategorii pół- ciężkiej Jona Jonesa. Po pięcio-rundowej batalii, sędziowie ostatecznie wskazali na zwycięstwo “Bonesa”. Wielu obserwatorów pojedynku stwierdziło jednak, że to Dominic Reyes w tej walce był górą, jednocześnie nie zgadzając się z werdyktem sędziów. Amerykanin po tej walce udowodnił, że jest najlepszym kandydatem do objęcia tronu mistrza.

W sierpniu tego roku Jon Jones po latach dominacji w kategorii pół-ciężkiej zdecydował się wakować pas mistrzowski, by przejść do wyższej kategorii wagowej. Reyes i Błachowicz skorzystali na decyzji Jonesa, ponieważ zostali zestawieni do walki o pełnoprawny pas mistrzowski.

Jak obstawiają typerzy?

Według bukmacherów Jan jest “underdogiem”. Błachowicz już wielokrotnie udowadniał, że jest stworzony do walk na najwyższym poziomie i z największymi nazwiskami federacji. Jak będzie tym razem? Moim zdaniem Jan po raz kolejny da pokaz “legendarnej polskiej siły” i to jego dłoń powędruje ku górze podczas werdyktu. Jedno jest pewne. Jan Błachowicz przyciągnie miliony przed ekrany telewizorów w tę sobotnią noc!

UFC 253 – gdzie oglądać?

Galę będzie można oglądać w nocy, z soboty na niedzielę 26-27 września na kanale Polsat Sport. Wydarzenie rozpocznie się o 4:00, jednak w telewizji Polsat, przed galą, o godzinie 3:00 wystartuje studio. Widowisko odbędzie się w Abu Zabi. Walka Polaka może rozpocząć się około godziny 6:00 czasu polskiego. Osoby, które chcą zobaczyć UFC 253 online muszą zdobyć dostęp do oprogramowania Ipla, w którym jest dostępny Polsat Sport.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.