Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo… omijał korek

Bardzo niebezpieczną sytuację nagrali redaktorzy naszego portalu jadąc drogą ekspresową S19. Jeden z kierowców postanowił ominąć korek, który spowodowały prace drogowe. Finalnie… jechał pod prąd.

Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo... omijał korek
Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo… omijał korek.

Mowa o niedawno oddanej drodze S19 na trasie Rzeszów – Lublin w pobliżu zjazdu w kierunku Stalowej Woli. W okolicach Janowa Lubelskiego drogowcy pracują nad utworzeniem wiaduktu – prawdopodobnie dla zwierząt. W związku z tym musieli wyłączyć jeden pas z ruchu. Efektem są pojawiające się od czasu do czasu korki. Dziś, wracając z Warszawy, nasi redaktorzy uczęszczali właśnie tą drogą. Jeden z kierowców stwierdził, że nie będzie czekał z innymi uczestnikami ruchu. Niestety, przez swoje głupie zachowanie mógł doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym!

Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo... omijał korek
Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo… omijał korek

Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo… omijał korek

Oczywiście taka sytuacja była bardzo niebezpieczna i widać nieodpowiedzialne zachowanie prowadzącego auto. Brak wyobraźni – bo jak inaczej wytłumaczyć decyzję o jeździe pod prąd? Z resztą, sami zobaczcie jak to wyglądało.

Mandat za jazdę pod prąd

Analizując taryfikator mandatów 2022, który respektuje policja można śmiało zauważyć, że za takie wykroczenie kierujący mógłby dostać mandat karny w wysokości nawet 2000 złotych, a na „konto kierowcy” trafiłoby sześć punktów. Z resztą, sami zobaczcie jak wygląda policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym podczas wakacji 2022. Czy kierowca, który jechał pod prąd drogą S19 chciałby zmienić te statystyki? Wydaje mi się, że nie, chociaż patrząc na to, do jakiej sytuacji doprowadził, mogę śmiało stwierdzić, że nie do końca jest to osoba poczytalna. Mało tego, można śmiało zaliczyć takiego kierowcę, jak i np. tych, którzy wsiadają za kółko po alkoholu jako potencjalnego mordercę!

policja police internet
Jechał pod prąd drogą ekspresową S19 bo... omijał korek

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Paulo Sousa w Interze? Portugalczyk przejmie drużynę z San Siro?

Portugalski szkoleniowiec pozostaje bez pracy od czerwca tego roku,...

Czy tak wygląda najgorsza klawiatura na świecie? Stworzyło ją Google!

Design klawiatur może się różnić, jednak jej konstrukcja jest...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

Maszynka do golenia – tradycyjna, czy elektryczna?

Porządna maszynka do golenia jest w zasadzie niezbędna. Golenie...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.