Jeff Bezos złożył pozew w stronę NASA!

Kosmiczna firma Blue Origin będzie walczyć z NASA przed sądem o kontrakt. Ma on dotyczyć budowy statku i wysłaniu dwóch astronautów w kosmos. O co właściwie poszło? Otóż chodzi o negatywną decyzję wobec projektu Jeffa i zezwolenie wyłącznie ich największemu rywalowi – SpaceX, za którym stoi Elon Musk. Jeff Bezos złożył pozew przeciwko NASA. To może oznaczać, że sprawa jest bardzo poważna.

Blue Origin protestuje już od kilku tygodni w sprawie decyzji wydanej przez organ NASA. Po nieudzieleniu racji przez federalną firmę nadzoru, Jeff Bezos podjął decyzję o przeniesieniu sprawy do federalnego sądu. W piątek zgłoszono skargę, w której została zakwestionowana ocena wobec projektu wydanego przez tą firmę. Negatywna decyzja wobec tego projektu skutkowania udzieleniu pozwolenia wyłącznie SpaceX, co niezbyt spodobało się konkurencji w postaci BO.

Jeff Bezos złożył pozew
Jeff Bezos złożył pozew w stronę NASA!

Kontrakt ze SpaceX opiewa na 3 mld dolarów. Dotychczas otrzymali prawie pół miliarda. W skład projektu wchodzi budowa statku, lot testowy oraz lot z astronautami na pokładzie. Z powodu wcześniejszych skarg prace zostały wstrzymane na aż trzy miesiące. Co więcej, z powodu kolejnych skarg prace nie mogą nadal ruszyć.

Jeff Bezos złożył pozew do sądu. Może to uniemożliwić zaplanowany na 2024 pierwszy od pół wieku lot na księżyc, który miał się odbyć we współpracy SpaceX oraz pozwanej przez Blue Origin organizacji NASA . Na rzeczywiste efekty musimy jeszcze poczekać.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj