110
Views

Jak wszyscy dobrze wiemy 18 stycznia 2021 były selekcjoner otrzymał wypowiedzenie. Krótko mówiąc, przestał pełnić obowiązki trenera naszej reprezentacji. Dziś światło dzienne ujrzały jeszcze bardziej zaskakujące wiadomości. Jerzy Brzęczek walczy o posadę prezesa PZPN. Zapowiedział swoją kandydaturę za pośrednictwem mediów społecznościowych! Ciekawe co o tym sądzi obecny prezes – Zbigniew Boniek.

Przypomnijmy, że Jerzy Józef Brzęczek urodził się 18 marca 1971 w Truskolasach. Jest srebrnym medalistą olimpijskim z 1992. W latach 2018 – 2021 był trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. W przypadku kariery klubowej był zawodnikiem takich drużyn jak Raków Częstochowa, Olimpia Poznań, Lech Poznań (z górym zdobył mistrzostwo Polski). Brzęczek grywał także w Górniku Zabrze, GKS Katowice, a także w austriackim Tirolu Innsbruck z którym zdobył dwukrotnie mistrzostwo kraju.

Jerzy Brzęczek rozegrał czterdzieści dwa spotkania jako piłkarz reprezentacji Polski zdobywając cztery bramki. Warto przypomnieć, że podczas eliminacji do Mistrzostw Europy 2000 zdobył bramkę na… Wembley. Niestety, finalnie nasza reprezentacja przegrała tamto spotkanie 1:3.

Kariera trenerska

Były selekcjoner naszej reprezentacji karierę trenerską rozpoczął w lutym 2010 roku obejmując stanowisko pierwszego trenera klubu Raków Częstochowa. Po czterech latach nastąpił transfer do Lechii Gdańsk. Później przez jakiś czas był szkoleniowcem GKS Katowice, następnie trenował Wisłę Płock.

Jerzy Brzęczek walczy o posadę prezesa PZPN

Zaskakująca decyzja byłego selekcjonera… nie jest prawdziwa, gdyż dziś pomimo godzin wieczornych nadal obchodzimy Prima Aprilis. Oczywiście, obecny prezes – Zbigniew Boniek nie komentuje sprawy, gdyż nic o tym nie wie. Chociaż… kto wie co chodzi po głowie Pana Brzęczka. Czas pokaże. Mam nadzieję, że się nabraliście.

Źródło zdjęcia: portal PZPN.pl

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.