Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1, Marciniak prezesem PZPN? Jasna deklaracja sędziego, Marciniak bohaterem transferu? "Jest spora szansa."
110
Views

UEFA podjęła decyzję ws. Szymona Marciniaka. Polski sędzia poprowadzi jutrzejszy mecz wagi ciężkiej, w którym Real Madryt zmierzy się z Manchesterem City. Federacja nie chce powtórki sprzed tygodnia, kiedy to pojawiły się spore kontrowersje dotyczące bramki dla City.

Tym razem bez pomyłek. UEFA reaguje

Pierwsze spotkanie na Estadio Santiago Bernabeu, w którym Real Madryt zmierzył się z Manchesterem City, było wspaniałym spektaklem, który został zakłócony przez spore kontrowersje przy wyrównującej bramce dla Manchesteru City.

Przeczytaj także: Tatum błyszczy najmocniej i bije rekordy. Celtics pokonują Sixers

Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1, Marciniak prezesem PZPN? Jasna deklaracja sędziego, Marciniak bohaterem transferu? "Jest spora szansa."
Jest decyzja ws. Szymona Marciniaka. Czy Polak poprowadzi hit? Fot. Twitter/ Author Unknown

Kamery pokazały, że gol, którego strzelił Kevin De Bruyne nie powininen być uznany. Piłka w kluczowym momencie opuściła boisko całym obwodem i Real Madryt powinien wykonać rzut z aut. Tak się jednak nie stało, gra została puszczona i Manchester City wykorzystał ten błąd.

Decyzja ws. Szymona Marciniaka podjęta

UEFA, chcąc uniknąć kontrowersji, sięga więc po najlepszego sędziego na świecie. Ekipa Szymona Marciniaka z nim na czele będzie więc sędziować jutrzejszy rewanż, który odbędzie się na Emirates Stadium. Informacje o tym, że Polak będzie głównym arbitrem półfinału pisało się już od kilku dni, jednak teraz zostało to oficjalnie potwierdzone.

Jest decyzja ws. Szymona Marciniaka. Czy Polak poprowadzi hit?_1
Polski sędzia poprowadzi hitowe spotkanie. Źródło: PZPN

W tym sezonie Ligi Mistrzów Szymon Marciniak sędziował już sześć spotkań, a półfinał będzie jego siódmym meczem. Na liniach, jak zawsze, będą znajdować się Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, nastomiast sędzią technicznym spotkania w Manchesterze będzie Rumun István Kovács. Sędziami VAR również będą Polacy – Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Źródło i zdjęcia: PZPN

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.