146
Views

Jiri Prochazka po wczorajszej walce z Gloverem Teixeirą został nowym mistrzem UFC. 5-cio rundowe starcie było pełne zwrotów akcji.

Jiri Prochazka pokonał Texeire. Kto następny?

W walce wieczoru UFC 275 naprzeciw siebie stanęli Jiri Prochazka i Glover Teixeira. Brazylijczyk po fenomenalnym występie na UFC 267 pokonał naszego rodaka Jana Błachowicza, który dzierżył tytuł mistrza. Czeski “Samuraj” od samego początku uchodził za faworyta mistrzowskiego starcia. 29-letni Jiri to Europejski fenomen mieszanych sztuk walki. W wieku 29 lat może pochwalić się rekordem 29 zwycięstw przy tylko 3 porażkach. Prochazka jest stosunkowo świeżym nabytkiem w amerykańskiej federacji, gdyż walka o pas była zaledwie trzecim starciem pod sztandarem UFC.

Starcie z Gloverem Teixeirą odkryło sporo słabszych stron Czech. 5-rundowe starcie szło w kierunku wygranej Brazylijczyka. Karty sędziowskie w dwóch przypadkach Jiri odwrócił losy walki w ostatniej minucie walki, “odklepując go” duszeniem zza pleców.

Jan Błachowicz w gotowości do walki o pas!

Zaraz po walce, świeżo upieczony mistrz spotkał się z byłym championem, Janem Błachowiczem. Jan wyraził chęć starcia o pas i namawiał do tego Prochazkę. Na konferencji odbywającej się zaraz po gali, Czech potwierdził, że będzie bronił tytułu przeciwko Polakowi. Jan Błachowicz w ostatniej walce pokonał Alexandra Rakicia i to on jest pierwszym “pretendentem” do tytułu.

źródło zdjęć: portal mmafighting.com

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.