Kanał TVP 4K wystartował! Oglądniemy Euro 2020 w wysokiej jakości!

Kanał TVP 4K wystartował! Oglądniemy Euro 2020 w wysokiej jakości!

Posiadacze telewizorów UHD 4K mają powody do radości. Telewizja publiczna uruchomiła kanał oferujący obraz w wysokiej rozdzielczości. To oznacza, że dzięki TVP 4K oglądniemy Euro 2020 w naprawdę dobrej jakości.

Mistrzostwa startują już jutro. Turniej otworzą Turcy i Włosi spotkaniem, które rozpocznie się o 21:00. Przypominam, że nasi rodacy zaczynają w poniedziałek, 14.06 o godzinie 18:00. Rywalem „biało-czerwonych” będzie Słowacja. Wróćmy jednak do świetnej wiadomości. TVP 4K to przede wszystkim wysoka jakość obrazu z HDR oraz dźwiękiem Dolby Atmos. Kanał będzie dostępny przez cały czas trwania Mistrzostw Europy. Możemy go uruchomić wtedy, gdy nasz telewizor obsługuje standard TVB-T2/HEVC, bądź posiadamy dekoder pozwalający na obiór TVP 4K. Na chwilę obecną możemy zobaczyć specjalną planszę. Niektórzy widzą czarny ekran. To dlatego, że oficjalne nadawanie rozpocznie się jutro.

Sprawdź również: Telewizory Samsung Neo QLED już w Polsce!

svg%3E

TVP 4K już dostępny. Euro 2020 w wysokiej jakości

Na łamach kanału zobaczymy nie tylko spotkania Mistrzostw Europy, ale także programy telewizyjne, które są z tym wydarzeniem związane. Koniec nadawania TVP 4K zapowiedziano wraz z końcem Euro 2020, czyli 11 sierpnia. Oczywiście, wszyscy zainteresowani będą mogli oglądać spotkania i programy zupełnie za darmo, gdyż telewizja publiczna nie zamierza pobierać za korzystanie z kanału żadnych pieniędzy. Dotyczy to także operatorów takich jak np.: Orange, Canal+, UPC.

Więcej informacji powinniśmy odnaleźć na łamach strony telewizji publicznej.