Karcher WV 5 Premium – myjemy okna!

Karcher WV 5 Premium – zawartość zestawu

Nasz test myjki to okien zaczniemy od sprawdzenia zawartości zestawu. Wersja Premium, którą miałem okazję sprawdzić posiada kilka dodatków, których nie znajdziecie w tańszych odpowiednikach. Oprócz bohatera testu, czyli Karcher WV 5 Premium znajdziemy ssawkę o szerokości 280 mm, drugą ssawkę o szerokości 170 mm, środek do czyszczenia okien (koncentrat 20 ml). W opakowaniu producent umieścił także butelkę ze spryskiwaczem wyposażonym w pad z mikrofibry. Jest także ładowarka sieciowa, która umożliwia ładowanie myjki. Co ciekawe, możemy dokupić dodatkową baterię, ponieważ WV 5 Premium posiada możliwość wymiany akumulatora. Opcjonalnie nasz zestaw do mycia okien możemy doposażyć w stację do ładowania baterii, a także lancę teleskopową. Wszystkie dodatki znaleźć można na stronie producenta.

Karcher WV 5 Premium – myjemy okna!

Karcher WV 5 Premium – myjemy okna!

Testujemy myjkę do okien Karcher

Mycie za pomocą Karcher WV 5 Premium należy podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to dokładne spryskanie szyby za pomocą butelki ze spryskiwaczem. Padem z mikrofibry czyścimy dokładnie okno. Następnie uruchamiamy urządzenie, które usuwa pozostały na oknie płyn wraz z zabrudzeniami. Myjka ma zbiornik na brudną wodę o pojemności 100 ml. W zupełności wystarcza na umycie okien w całym domu. Jeśli mamy wąskie okna możemy wybrać ssawkę o szerokości 17 centymetrów. W przypadku dużych szyb lepiej wybrać tą szerszą, 28-centymetrową.

Karcher WV 5 Premium – myjemy okna!

Ile szyb umyjemy na jednym ładowaniu? Oczywiście to zależy jak dużą mamy liczbę okien, a także od tego jaką mają powierzchnię. Podczas testów udało się nam używać urządzenia przez ponad 30 minut ciągłej pracy. Na jednym ładowaniu możemy umyć około 105 metrów kwadratowych powierzchni co daje nam około 35 okien. Jak widać, nawet bardzo duży dom w którym jest sporo okien nie będzie wyzwaniem dla tego modelu. To za sprawą pojemniejszej baterii względem poprzedników. WV 5 Premium wyposażony jest w diodę LED, która w formie trzystopniowej informuje nas o stopniu naładowania akumulatora. Aby naładować baterię do pełna musimy poświęcić około trzech godzin. Trzeba również zaznaczyć, że urządzenie jest bardzo ciche. Waga myjki wynosi 0.7 kg, a więc niewiele. Dzięki temu nasza ręka nie będzie się męczyć przy dłuższej pracy.

Myjka w praktyce

Jak wygląda mycie w praktyce? Muszę przyznać, że sprzęt spisywał się bardzo dobrze. Trzeba jednak się do niego przyzwyczaić, nauczyć się obsługi. Okno musi być dobrze nawilżone płynem. Musimy pod odpowiednim kątem ustawić sprzęt tak, aby usuwał nagromadzoną brudną wodę. Możecie wierzyć lub nie, ale szybę o dużej powierzchni możemy umyć w nieco ponad minutę. Co prawda przy nieodpowiednim ustawieniu mogą zostać niewielkie smugi, jednak wystarczy przetrzeć je ręcznikiem papierowym aby okno wyglądało perfekcyjnie. Początkowo sceptyczne podejście do tego tematu mycia za pomocą Karcher WV 5 Premium przeobraziło się w bardzo pozytywne wrażenie. Z pewnością nie udałoby się tak szybko umyć okna formą tradycyjną. Dlatego też jeśli posiadacie duże okna to warto pomyśleć o urządzeniu niemieckiej firmy.

Karcher WV 5 Premium – myjemy okna!

Podsumowanie

Czas podsumować testy myjki oferowanej przez firmę Karcher. Stwierdzamy, że to bardzo dobre urządzenie, które usprawni utrzymywanie w czystości naszego domu. Dlaczego piszę ogólnie, a nie precyzuję tego, że sprzęt przeznaczony jest do mycia okien? Dlatego, że można za pomocą WV 5 Premium myć także lustra, flizy, blaty stołów wykonane ze szkła, kabiny prysznicowe oraz wszystkie płaskie i gładkie powierzchnie.

Cena na stronie producenta oscyluje w granicach 359 zł. Może wydawać się to sporą kwotą, jednak otrzymujemy za to narzędzie, które usprawni utrzymywanie porządku w naszym domu. Zdecydowanie stwierdzam, że jest to urządzenie godne uwagi.

Karcher WV 5 Premium – myjemy okna!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Tania Forza Horizon? Microsoft anuluje zamówienia!

Kilka dni temu w sklepie Microsoft pojawił się błąd,...

Włosy u mężczyzn – jak zadbać o ich strukturę i co wykorzystać do codziennej pielęgnacji?

W dzisiejszych czasach mężczyźni są coraz bardziej świadomi tego,...

Jakub Kiwior na progu sławy. Polak na celowniku wielkich klubów!

Jakub Kiwior to zdecydowanie jeden z największych wygranych ostatnich...

Polska vs Meksyk. Gdzie oglądać nasz mecz otwarcia?

To już dziś! Polska rozegra swój pierwszy mecz na...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

2 KOMENTARZE

  1. Straszne zostawia smugi. Chyba że ja źle użytkuje. Ale jestem okropnie zawiedziona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!