138
Views

Jak co roku, Google przygotowuje się do wypuszczenia swojego nowego systemu. Android 13 ma wprowadzić sporo poprawek względem obecnej wersji. Kiedy gigant z Mountain View udostępni swoje najnowsze oprogramowanie na smartfony?

Producent wprowadzi sporo poprawek w najnowszej wersji systemu

Google powoli szykuje się do prezentacji swojego najnowszego systemu operacyjnego na smartfony, czyli Android 13. Najnowsza wersja oprogramowania ma być udoskonaleniem poprzedniej generacji systemu. System został zapowiedziany oficjalnie w lutym tego roku, a więcej szczegółów przekazano podczas wydarzenia Google I/O 2022.

Przeczytaj także: Coraz więcej ludzi migruje na iPhone. Dane z 2022 roku to potwierdzają!

System wprowadzi wiele nowości, ale przede wszystkim będą to usprawnienia pod względem bezpieczeństwa. Google przygotowało m.in. bezpieczne udostępnianie plików multimedialnych zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Udoskonalono także szybkie ustawienia i wiele innych ciekawych rozwiązań, z których będziemy mogli skorzystać podczas codziennego użytkowania smartfona.

android 13
Kiedy Google udostępni system Android 13?

Kiedy Android 13 zadebiutuje na rynku?

Na początku roku, kiedy to Android 13 został oficjalnie zaprezentowany, sugerowano, że finalna wersja oprogramowania pojawi się w drugiej połowie lata. Jeśli te przeczucia by się sprawdziły, system trafiłby na rynek już w sierpniu. Tak się jednak nie stanie.

W sierpniowych poprawkach bezpieczeństwa znaleziono rubrykę. “Informacje o wydaniu zabezpieczeń systemu Android 13” mówią o nowej wersji zabezpieczeń, która trafi do użytkowników 1 września 2022 roku, co oznacza, że najnowsza wersja systemu operacyjnego od Google zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Czy te spekulacje się sprawdzą? O tym przekonamy się wkrótce!

Źródło: 9to5Google

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.