Amerykański producent dopiero co przedstawił swoje nowe smartfony, ale już teraz pojawiają się informacje na temat przyszłych modeli iPhone. Najnowsze plotki nie dotyczą jednak klasycznego modelu, a składanego telefonu. Kiedy składany smartfon Apple miałby trafić na rynek?

Składany smartfon Apple przyszłością firmy?

Każda osoba, która interesuje się nowymi technologiami, wie, że Apple nie jest firmą, która skłonna jest do wprowadzania dużych zmian w swoich produktach. W momencie, gdy modele iPhone w dalszym ciągu posiadają sporych rozmiarów notcha, smartfony z Androidem oferują już obiektywy aparatów ukryte pod wyświetlaczem. Dlatego też składany smartfon Apple jest daleką przyszłością.

Przeczytaj także: Apple postawi na USB typu C? Może zostać zmuszone!

Składany smartfon Apple to urządzenie, o którym nie mówi się nic. Nie wiadomo nawet, czy producent obecnie myśli nad stworzeniem smartfona tego typu. Wydaje się jednak, że taka jest właśnie przyszłość rynku telefonów. Większość producentów pracuje nad takim rozwiązaniem, a Samsung wydał już trzecią generację swoich składnych modeli Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip3.

Kiedy telefon trafi do produkcji?

Ming-Chi Kuo, to osoba mocno związana z przewidywaniami dotyczącymi Apple. Jest też rzetelnym źródłem, którego informacje nie raz się sprawdziły. Kuo rzuciło światło na sprawę przyszłościowych planów firmy. Według niego składany smartfon Apple pojawi się na rynku najwcześniej w 2024 roku. Oczywiście na tę chwilę są to tylko przypuszczenia i należy traktować je z przymrużeniem oka.

Składany iPhone na pewno powstanie, ponieważ takie urządzenia przedstawia konkurencja. Składane smartfony są przyszłością branży i z czasem zastąpią klasyczne smartfony. Pozostaje pytanie, kiedy Apple zdecyduje się na wkroczenie na tę drogę. Gigant z Cupertino w kwestii rozwiązań musi nieco nadrobić, ponieważ dalej czekamy na mniejszego notcha, czy TouchID wbudowane w ekran. Takie rozwiązanie podobno pojawi się w iPhone w 2023 roku.

Składany smartfon Apple
Tak będzie wyglądać składany iPhone? Render wykonał autos_user.

Źródło: Macrumors/AppleHub/Zdjęcie główne: ConceptsiPhone